İki müdür yardımcısının bıçakla yaralanmasıyla ilgili dava

İki müdür yardımcısının bıçakla yaralanmasıyla ilgili dava
İki müdür yardımcısının bıçakla yaralanmasıyla ilgili dava
- Bursa'da bir meslek lisesinde iki müdür yardımcısını bıçakla yaraladığı iddia edilen lise öğrencisinin yargılanmasına başlandı

BURSA (AA) - Bursa'da, bir meslek lisesinde iki müdür yardımcısını bıçakla yaraladığı  iddia edilen lise öğrencisinin yargılanmasına başlandı. 

Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına, "iki kişiye yönelik kasten öldürmeye teşebbüs" ve "mala zarar verme" suçlarından toplamda 36 yıla kadar hapsi istenen tutuklu sanık B.Y. (17) katıldı. Duruşmada ayrıca, müdür yardımcıları Adnan Ur ve Yücel Açay müşteki olarak hazır bulundu.

Mahkeme heyeti, sanığın yaşının 18'den küçük olması sebebiyle duruşmanın gizli yapılmasına karar verdi. Müştekilerin sanıktan şikayetçi olduğu öğrenilirken, bir öğretmen ve bir öğrenci de tanık olarak dinlendi. 

Mahkeme heyeti, duruşmayı eksiklerin giderilmesi için erteledi. 

Duruşma çıkışında, adliye önünde gazetecilere açıklama yapan Yücel Açay, "Duruşmada öğrencimizi gördük ama ona 'öğrencim' demek istemiyorum. 'Öğrencim' diyemiyorum, demek içimden gelmiyor. Sadece ona sanık diyorum. Onun ailesine, ülkemize, insanlarımıza acıyorum. Bu tür bir birey yetiştiriyor olmaktan da utanıyorum. İnşallah bir daha hiç kimse böyle biriyle karşılaşmaz" dedi.

Diğer müşteki Adnan Ur ise sanıktan şikayetçi olduklarını belirterek, yargının gereğini yapacağına inandığını söyledi.

Merkez Osmangazi ilçesi Kırcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 26 Mart'ta meydana gelen olayda, uyuşturucu kullandığı ihbarı üzerine polis ekiplerince gözaltına alınan öğrenci B.Y, hakkında işlem yapıldıktan sonra serbest bırakılmıştı. İhbardan okulun idarecilerini sorumlu tuttuğu öne sürülen B.Y, okula gelip müdür yardımcısı Adnan Ur'un odasına girmiş, bir süre tartıştığı Ur'u, yanında getirdiği bıçakla yaralamıştı. Gürültüyü duyup odaya giren diğer müdür yardımcısı Yücel Açay'ı da yaralayan B.Y, olay yerinden kaçmıştı.

Ur ve Açay, sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılmış, okulda bir cama vurduğu için elinden yaralanan zanlı ise tedavi için gittiği Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde gözaltına alınmıştı. Zanlı, daha sonra nöbetçi mahkemece tutuklanmıştı.