İlçe Belediyesi'nden rekor kamulaştırma

İlçe Belediyesi'nden rekor kamulaştırma
İlçe Belediyesi'nden rekor kamulaştırma
- Bursa'nın Osmangazi İlçe Belediyesi 2014 yılı içerisinde yapılan yatırımlar için toplam 1 milyon 769 bin 712 metrekarelik alan kamulaştırırken, yapılan kamulaştırmalar için hak sahiplerine toplam 86 milyon 700 bin lira ödedi - Belediye Başkanı Dündar, - "Maliyeti 200 bin lira olan bir park için 1 milyonun üzerinde kamulaştırma bedeli ödediğimiz oldu. İnşaat bedelinden 5-10 katı fazla bedel ödediğimiz projelerimizin maliyeti de artıyor"

BURSA (AA) - Bursa Osmangazi İlçe Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ilçede 2014 yılında rekor kamulaştırma yapıldığını kaydetti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Osmangazi Belediyesi, 2014 yılı içerisinde yapılan yatırımlar için toplam 1 milyon 769 bin 712 metrekarelik alan kamulaştırırken, yapılan kamulaştırmalar için hak sahiplerine toplam 86 milyon 700 bin lira ödedi.

İlçedeki sıkışık ve plansız yapılaşmadan dolayı yatırımları hayata geçirecek alan bulmakta zorlandıklarını savunan Dündar, şunları kaydetti:

"Osmangazi'de neredeyse tüm projelerimizi hayata geçirirken kamulaştırma yapmak zorunda kalıyoruz. Yaptığımız kamulaştırmalar proje bedellerinden daha maliyetli oluyor. Maliyeti 200 bin lira olan bir park için 1 milyon liranın üzerinde kamulaştırma bedeli ödediğimiz oldu. İnşaat bedelinden 5-10 katı fazla bedel ödediğimiz projelerimizin maliyeti de artıyor. Bu yönüyle bakıldığında Osmangazi, Bursa'da hizmetin en pahalı üretildiği şehir. Osmangazi'yi daha modern ve yaşanabilir hale getirmek için yatırımlarımız son sürat devam edecek."


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Proje

  ,

  İnşaat

  ,

  Modern

  ,

  ilçe

  ,

  lira

  ,

  bedel