İlkokul öğrencilerine satranç kursu

İlkokul öğrencilerine satranç kursu
İlkokul öğrencilerine satranç kursu
BURSA (AA) - Osmangazi Belediyesi, ilkokul öğrencilerine yönelik ücretsiz satranç kursu başlattı.Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre,...

BURSA (AA) - Osmangazi Belediyesi, ilkokul öğrencilerine yönelik ücretsiz satranç kursu başlattı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Osmangazi Belediyesinin ilköğretim çağındaki çocukların eğitimlerine destek olmak amacıyla hayata geçirdiği proje kapsamında haftada 2 gün satranç kursu veriliyor.

Mehmet Akif Bilgi Evi'ndeki satranç kursuna gelen ilkokul öğrencileri, sınıf öğretmenleri ve satranç öğretmenleri eşliğinde satranç öğreniyor.

Öğrencilere satranç eğitimi veren Mutlular Gaziosmanpaşa İlkokulu öğretmeni Akın Bilek, satrançın ilköğretim çağındaki öğreciler için çok önemli bir zihin sporu olduğunu belirterek, "Velileri bilinçlendirerek öğrencilerin satranç kursuna gelmesini sağladık. Satranç öğrencilerin hayata bakış açılarını ve plan kurmalarını geliştiriyor. Yaşamlarında daha doğru kararlar vermelerinde etkili rol oynuyor. Çocuklarımız basit aşamaları geçerek birbirleriyle oynayabilecek seviyeye ulaşmasının ardından mayıs ayında düzenlenecek turnuvalara katılacaklar" ifadelerini kullandı.


  ETİKETLER:

  Gaziosmanpaşa

  ,

  Proje

  ,

  ilkokul