İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mescioğlu:

İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mescioğlu:
İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mescioğlu:
- ''Bursa'mızın en önemli değerlerinden biri olan Uludağ Üniversitesi'nde eğitim gören inşaat mühendisi adayı öğrencilerimizi hem şantiyelerimizde ağırlıyoruz, hem de İMSİAD olarak düzenlediğimiz teknik gezilere öğrencilerimizi de götürüyoruz''

BURSA (AA) - İnşaat Müteahhit Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD) yönetimi, Uludağ Üniversitesi (UÜ) Rektörlüğü'ne atanan Prof. Dr. Yusuf Ulcay'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Yusuf Ulcay'a yeni görevinde başarılar dileyerek konuşmasına başlayan Namık Ziya Mescioğlu, Sektörün ve Bursa'nın geleceği için eğitime büyük önem verdiklerini belirterek, ''Bursamız'ın ve inşaat sektörünün emin ellerde olması için geleceğin müteahhit, inşaat mühendisi ve mimarı olacak olan öğrencilerin eğitimlerine olabildiğince katkı yapmak istiyoruz. Ülkemizde sanayi ile üniversite arasında özlenen işbirliğini inşaat sektöründe sağlayabilmek için, Uludağ Üniversitesi ile işbirliğimize büyük önem veriyoruz. Bu çerçevede UÜ Mimarlık Fakültesi ve İnşaat Mühendisliği bölümlerinde okuyan öğrencilerimize burs imkanı sağladık. İMSİAD üyesi işadamlarımız, bu hafta 16'ıncısını düzenlediğimiz seminerlere katılarak gelecekte inşaat sektörüne yön verecek olan kıymetli öğrencilerimizle tecrübelerini paylaştılar" dedi.

Uludağ Üniversitesi'nin inşaat sektörünü ilgilendiren tüm birimleriyle işbirliği içerisinde olmak istediklerinin altını çizen Mescioğlu şöyle konuştu:

''Bursa, şu anda bir dönüşüm sürecinde ve bizler de İMSİAD olarak Bursa'yı inşa eden firmalara ev sahipliği yapıyoruz. Bu nedenle, iş güvenliğinden eğitim programlarına, kentsel dönüşümden konut üretimine kadar birçok konuda üniversitemizle işbirliği yaparak, Bursa ve ülkemiz paydasında geliştirdiğimiz projelere yenilerini eklemek istiyoruz. Bu süreçte sizlerin desteğini almak, Bursamıza önemli kazanımlar sağlayacaktır. Şöyle ki, Bursamızın en önemli kentsel sorunu olan kentsel dönüşüm konusunda vatandaşlarımızı bilinçlendirebilmeliyiz. Üniversitemizin sadece inşaat ile ilgili bölümleriyle değil, sosyoloji, psikoloji, iktisadi-idari bilimler ve ilahiyat bölümleriyle birlikte topyekün destek vermesinin Bursamıza büyük fayda sağlayacağını düşünüyorum.''

İMSİAD yönetiminin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Uludağ Üniversitesi Rektörü Yusuf Ulcay ise görev süresi boyunca yapacağı çalışmalar hakkında bilgiler paylaşırken, üniversite olarak STK'larla olan işbirliklerinin her anlamda artacağına dikkat çekti.