İnegöl'de kurbanlıklar gebelik kontrolünden geçirildi

İnegöl'de kurbanlıklar gebelik kontrolünden geçirildi
İnegöl'de kurbanlıklar gebelik kontrolünden geçirildi
- Kontrollerde 53 büyükbaş hayvanın gebe olduğu tespit edildi

BURSA (AA) - İnegöl Belediyesi Veteriner Hekimliği,  kurban pazarındaki kontrollerde 53 büyükbaş hayvanın gebe olduğunu tespit etti.

İnegöl Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada,  Kurban Bayramı öncesinde kurban pazarında satışa sunulan kurbanlıkları gebelik kontrolünden geçirildiği belirtildi. 

Belediye  Başkan Vekili Turgay Yel, hayvan pazarında satışa sunulan kurbanlık hayvanlardan 968 adet dişi büyükbaş hayvana gebelik muayenesi yapıldığını bildirdi.

Vatandaşlardan kurban alımlarında daha dikkatli davranmalarını isteyen Yel, şunları kaydetti:

"Yapılan muayene sonucu 53 adet büyükbaş hayvanda gebelik tespit edilmiştir. Gebe olan hayvanların kulak küpe numaraları hem ahırlara hem de hayvan pazarı girişine asılmıştır. Ayrıca pazarda görevli olan zabıta ekiplerimizde de bu listeler mevcuttur. Vatandaşlarımızdan ricamız aldıkları hayvanın kulak küpe numarasına bakarak listelerden hayvanlarının küpe numaralarını kontrol etmeleridir. Gebe olmasından şüphelenilen hayvanlar İnegöl Belediyesi Veteriner Hekimliğine müracaat edilerek muayene yaptırılabilecek. Hayvan pazarında. veteriner hekim, zabıta ve görevli personelden oluşan ekip arife günü dahil olmak üzere bayrama kadar görev yapacak."