İnegöl'deki cinayet davası

İnegöl'deki cinayet davası
İnegöl'deki cinayet davası
- Bir kişiyi öldürüp ayağına taş bağlayarak kum ocağı göletine attığı ileri sürülen sanığın yargılanmasına başlandı - Sanık, ilk duruşmada, psikolojisinin iyi olmadığını belirterek savunma yapmadı

BURSA (AA) - Bursa'nın İnegöl ilçesinde, geçen yıl temmuz ayında, bir kişiyi öldürdükten sonra ayağına taş bağlayıp kum ocağı göletine attığı iddiasıyla tutuklanan sanığın yargılanmasına başlandı.

İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, sanık İlker Uzbağcı (25) ile maktul Sedat Vardar'ın kardeşi Suat Vardar katıldı.

"Tasarlayarak adam öldürmek" suçundan müebbet hapsi istenen Uzbağcı, psikolojisinin iyi olmadığını belirterek savunma yapmadı.

Suat Vardar ise Uzbağcı'yı tanıdığını anlatarak, onun 2011 yılında yaptığı hırsızlık suçunu ağabeyinin üzerine atmaya çalıştığını öne sürdü. Bundan dolayı ağabeyi ile sanık arasında husumet bulunduğunu iddia eden Vardar, şöyle konuştu:

"En son jandarma bizi çağırdığında arabayla giderken cep telefonumla ağabeyimi aradım, cevap vermedi. Ağabeyimin telefonundan, 'Ben iyiyim, anne ve babama söyle, aramam olduğu için Bursa dışındayım' yazılı mesaj geldi. Ben de ağabeyimin telefonuna, 'Neredesin, İnegöl'de jandarma seni çağırıyor' diye mesaj attım. Bunun üzerine 'Niçin çağırıyorlar' yanıtı geldi. O zaman , mesajı gönderen kişinin ağabeyim olmadığını anladım. Ağabeyimi sanık İlker Uzbağcı'nın öldürdüğünü düşünüyorum."

Mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

İnegöl ilçesi Kulaca Mahallesi'ndeki kum ocağında çalışan işçiler, 31 Temmuz 2014'te gölette bir erkek cesedi görmüş ve jandarmaya haber vermişti. Olay yerine gelen jandarma ekipleri, 29 yaşındaki Sedat Vardar'a ait olan cesette darp ile 11 bıçak izi bulunduğunu, ellerinin bağlı olduğunu, taş bağlanarak gölete atıldığını belirlemişti. Bursa'daki evinde gözaltına alınan katil zanlısı İlker Uzbağcı, sevk edildiği adliyede mahkemece tutuklanmıştı. Uzbağcı hakkında "tasarlayarak adam öldürmek" suçundan müebbet hapis istemiyle dava açılmıştı.