İnegölspor Belediyespor'da maça çıkmayan Kübalı voleybolculara tepki

İnegölspor Belediyespor'da maça çıkmayan Kübalı voleybolculara tepki
İnegölspor Belediyespor'da maça çıkmayan Kübalı voleybolculara tepki
- Kulüp Başkanı Aktaş: "Beşiktaş maçı öncesi idmanlara çıkmayan ve maçta da takımlarını yalnız bırakan Luka ve Romero hakkında hukuki süreç başlatıldı"

BURSA (AA) - Erkekler Voleybol 1. Lig takımlarından İnegöl Belediyespor'un kulüp başkanı Alinur Aktaş, Beşiktaş maçı öncesi idmanlara çıkmayan ve maçta da takımlarını yalnız bırakan Kübalı oyuncular İsmael Fernandes Luka ile Raydel Poey Romero hakkında hukuki süreç başlatıldığını bildirdi.

Aktaş, yaptığı açıklamada, İnegöl Belediyespor'un iki yıldır Erkekler Voleybol 1. Ligi'nde mücadele ettiğini hatırlattı.

Beşiktaş maçı öncesi idmanlara çıkmayan Kübalı oyuncular Luka ve Romero'nun takımdan ayrılmak istediğini söyleyen Aktaş, bu iki oyuncunun geçen perşembe günü anlaşılmaz bir şekilde bütün hak edişlerini yerine getirmelerine rağmen antrenmana çıkmadıklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Biz noter marifetiyle tutanakla tespit yaptık. Bu durum cuma ve cumartesi günü de devam etti,  pazar günü Beşiktaş maçına da çıkmadılar. Cuma günü kendileriyle 1 saat yüz yüze görüştük. Dertlerini anlamaya çalıştım ama kendileri ailevi mazeretler öne sürdüler. Aldığımız bilgilerde özellikle Poey'in bir İtalyan takımı ile flörtü olduğu ve bu noktada gitmek adına yol yordam aradığı noktasında bir yaklaşımı vardı. Tabii işin üzücü tarafı şu an biz bir başka yabancı oyuncuyla anlaşmamız mümkün değil. Bunlarla sözleşmemizi bitirmiş olmamız gerekiyor. Uluslararası Voleybol Federasyonuna (FIVB), Voleybol Federasyonuna ve oyunculara ödeme yaptık. Dolayısıyla biz en azından bu ödemelerin sadece yaptıklarımızın getirilmesi kaydıyla bile gidebileceklerini ifade etmemize rağmen bu arkadaşlarımız çok küçük bir bedelle buradan ayrılmak gibi bir konunun peşindeler."

Bu oyuncuların tutarsız davranışları neticesinde kazanabilecekleri Beşiktaş maçını kaybettiklerini dile getiren Aktaş, oyuncular hakkında hukuki sürecin başlatıldığını belirterek, "Dolayısıyla konu hukuki bir süreç ve maalesef biz bu hafta çok rahat yenebileceğimiz Beşiktaş maçında da 2 yabancı arkadaştan mahrum olarak sahaya çıktık. Kendileri de tribündeydi. Gerçekten 12 takımdan oluşan 2 takımın düşeceği çok zorlu bir ligde yer alıyoruz. Belediyespor'un ve İnegöl'ün voleybolla ilgili hedefleri var" dedi.

Aktaş, yaptıkları tespitler doğrultusunda bu iki oyuncunun uçak biletlerini temin ettiklerini, bir hafta sonra şehirden ayrılacaklarını öğrendiklerini sözlerine ekledi.