İnşaatlarda İş Güvenliği ve İş Sağlığı Paneli

İnşaatlarda İş Güvenliği ve İş Sağlığı Paneli
İnşaatlarda İş Güvenliği ve İş Sağlığı Paneli
BURSA (AA) - Balkan-Rumeli Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BALKANSİAD), Uludağ Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ve İnşaat...

BURSA (AA) - Balkan-Rumeli Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BALKANSİAD), Uludağ Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ve İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi ile yeni gelecek yılın ilk aylarında gerçekleştirmeyi planladığı "İnşaatlarda İş Güvenliği ve İş Sağlığı" adlı panelle ilgili toplantı gerçekleştirdi.

Dernekten yapılan yazılı açıklamaya göre, BALKANSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İnşaat Komitesi Başkanı Nurettin Göler, Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Adem Doğangün, Bursa İnşaat Mühendisleri Odası Başkan Yardımcısı Fatih Canbazoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi İş Güvenliği Uzmanı Yavuz Bahadır Aksoy'un katıldığı toplantıda, panelin detayları ele alındı.

Son yıllarda önemi gittikçe artan inşaatlarda iş güvenliği ve iş sağlığı konusunda farkındalık oluşturmak istediklerini belirten Göler, şunları kaydetti:

"Sektörün son zamanlarındaki en önemli konularından biri olan ve direkt insan sağlığını ilgilendiren inşaatlarda iş güvenliği ve iş sağlığı ile ilgili düzenleyeceğimiz panelle farkındalık yaratmak istiyoruz. Bir taraftan canın gittiği diğer taraftan maddi bir yaptırımla karşılaşılan bu bu olaylar konusunda henüz yeterince bilinçlenmiş değiliz. Hem bilinçlendirmeyi hem de firmaları ve insanları yaşatmak için bu farkındalığı yaratmak istiyoruz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile temas halindeyiz. Bakanımızı Bursa'ya getirebilirsek farkındalığımız daha dikkat çekecektir. Çalışmalarımız bu doğrultuda sürüyor."

Gelecek yılın ilk aylarında düzenlenmesi planlanan panele katılacak panelistler ve konuşulacak konu başlıkları konusunda bir komisyon kuruldu. Çalışmalarına başlayan komisyon üyeleri sık sık bir araya gelerek, yeni fikirlerin değerlendirileceğini ve hazırda bekleyen projelerin de olduğunu söyleyerek yakın zamanda yönetim kuruluna sunacaklarını belirtti.