Işıklar Askeri Hava Lisesinde eğitim öğretim yılı

Işıklar Askeri Hava Lisesinde eğitim öğretim yılı
Işıklar Askeri Hava Lisesinde eğitim öğretim yılı
- Yeni eğitim öğretim yılına 193 öğrenci ile başlayan lisedeki törene, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ünal da katıldı

BURSA (AA) - Işıklar Askeri Hava Lisesinde, 2015-2016 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal'ın da katılımıyla tören düzenlendi.

 Orgeneral Ünal, Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık ile diğer askeri yetkililer tarafından karşılanmasının ardından, tören mangasını selamlayarak etkinliğin yapıldığı spor salonuna geçti.

Törende bir konuşma yapan Işıklar Askeri Hava Lisesi Komutanı Hava Pilot Kurmay Albay Mehmet Latif Özgen, yurtiçi ve yurtdışında aldığı ödüller, mezun ettiği öğrenci kitlesi ile Hava Kuvvetlerinin göz bebeği olan, eğitimde cazibe merkezi haline gelen okullarına gösterilen teveccüh için herkese teşekkürlerini iletti.

Yeni eğitim öğretim yılına başlayan 193 öğrencinin, şanlı Türk bayrağı altında şeref yeminlerini icra edecek birer havacı olacaklarını belirten Özgen, "Evlatlarınızı 170 yıllık şanlı Işıklar'ının tarihinde, çağdaş bir kuruluşa, kendinden emin ve profesyonel ellere teslim etmenin rahatlığını lütfen hissedin ve bizlere güvenin" diye konuştu.

Törende, okula yeni katılan 193 öğrenci, şeref yemini etti. İntibak aşamasında başarılı olan 3 öğrenciye birer plaket, en başarılı öğrenci Furkan Özcan'a ise onur ödülü verildi.

Kürsüye gelerek öğrencileri kutlayan Orgeneral Ünal da "Yeni eğitim öğretim yılının, tüm Işıklar Askeri Hava Lisesine hayırlı olmasını dilerim. Bu pırıl pırıl gençleri yetiştirip Işıklar Hava Lisesine büyük bir güvenle teslim ettikleri için ailelerini tebrik ediyorum" dedi.


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  Öğrenci

  ,

  Hava

  ,

  jandarma

  ,

  eğitim

  ,

  intibak

  ,

  2015