İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskını

İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskını
İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskını
- Üniversite yerleşkesinde toplanan grup, İsrail askerlerinin mescide yönelik saldırılarına tepki gösterdi

BURSA (AA) - Bursa'da, bazı sivil toplum kuruluşlarının üyeleri, İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskını ve mescide yönelik saldırılarını protesto etti.

Anadolu Gençlik Derneği ile İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde düzenlenen, diğer bazı sivil toplum kuruluşlarının üyelerinin de destek verdiği eyleme katılanlar, Uludağ Üniversitesi Görükle Yerleşkesi'ndeki caminin önünde toplandı.

İsrail aleyhine slogan atan ve pankart ile dövizler taşıyan grup daha sonra yürüyüşe geçti. Yürüyüş, Mediko- Sosyal binası önünde sona erdi.

Grup adına açıklama yapan Musa Ahmet Kaya, İsrail'in son günlerde Mescid-i Aksa ile ilgili kışkırtmaya yönelik yaklaşımlarının, Filistin'de yeniden kan dökme amaçlı olduğunu söyledi.

Müslümanların kutsal değerlerine saldıran İsrail'in, Filistinlileri çileden çıkardığını dile getiren Kaya, şöyle konuştu:

"Terör örgütü İsrail'in ve aynı örgütün silahlı unsurlarının bu çirkeflikleri kabul edilebilir değildir. İsrail sadece Müslümanlar için değil, insanlıktan nasibini almış herkes için bir beladır. Bu belanın ortaya çıkmasının arkasındaki sapkın düşünce olan siyonizm, insanlık için 7-24 problem üretmektedir. Siyonist İsrail'in bu küstahça davranışlarının kaynağı, Batı'dan aldığı cesarettir. Terör örgütü İsrail var olduğu müddetçe bu coğrafyanın barış ve huzura kavuşması mümkün değildir. Bizim için mübarek kılınmış topraklarda, mübarek kılınmış bir şehirde ve mübarek kılınmış bir mabette küstah İsrail'in silahlı unsurlarının kanlı ve kirli postallarıyla dolaşması en aşağılık bir davranıştır. Bölgeye barış ve huzurun gelmesinin tek yolu; Kudüs'ün tekrar Müslümanlarca idare olunmasından geçmektedir."

Grup, açıklamanın ardından bir süre daha slogan atıp dağıldı.