İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskını

İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskını
İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskını
- Bursa'da, Saadet Partisi üyeleri, İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskını ve mescide yönelik saldırılarına tepki gösterdi

BURSA (AA) - Bursa'da, Saadet Partisi üyesi bir grup, İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskını ve mescide yönelik saldırılarını protesto etti.

Saadet Partisi İl Başkanlığının organize ettiği eylem kapsamında Şehreküstü Meydanı'nda toplanan grup, İsrail'in saldırılarını telin eden dövizler açıp slogan attı.

Partinin İl Başkanı Mehmet Atmaca, eylemde yaptığı konuşmada, Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa konusunda sadece Filistinlilerin değil, bütün İslam dünyasının imtihandan geçtiğini söyledi.

İslam ülkelerinin saldırılara sessiz kaldığını savunan Atmaca, şöyle konuştu: 

"İslam ülkelerinin yöneticileri, İsrail'in yaptıkları karşısında ortaya koydukları duyarsızlığın hesabını ne ümmet önünde ne de tarih önünde verebilecektir. Laf değil, icraat lazım. Teklifimiz açıktır. Daha önce de söyledik. Bir an evvel İslam ülkelerinden 'Filistin barış gücü' oluşturulmalıdır. İsrail'e müdahale dahil olmak üzere en ciddi yaptırımlar gündeme alınmalıdır. Bilinmelidir ki katil İsrail, bu cesareti sahip olduğu güçten değil, İslam dünyasının dağınıklık ve sessizliğinden almaktadır. İsrail, sadece güçten anlıyor. Bu güç, Türkiye 'de var ancak hükümet , sahip olduğu gücü kullanmıyor."

 

Grup, bir süre daha İsrail aleyhine slogan atıp AK Parti İl Başkanlığı binası önüne siyah çelenk bıraktıktan sonra dağıldı.