İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı

İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı
İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı
- Büro Memur-Sen Bursa Şubesi üyeleri, saldırıyı protesto etti

BURSA (AA) - Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen) Bursa Şubesi üyeleri,  İstanbul Adliyesi'nde Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit olmasıyla sonuçlanan terör saldırısını protesto etti.

Bursa Adalet Sarayı önünde toplanan grup adına hazırlanan basın açıklamasını okuyan Büro Memur-Sen Bursa Şube Başkanı Eyyüp Akbulut, Kiraz'ı rahmet ve dua ile andıklarını belirterek, saldırıyı yapanları da kınadıklarını söyledi.

Bu tür hain saldırıların toplumdaki kardeşliği asla zayıflatamayacağını vurgulayan Akbulut, şöyle konuştu:

"Kardeşliğimizi bozmaya yönelik oynan her oyunu aziz milletimiz sağduyusuyla bozacaktır. Gücümüzü kardeşliğimizi muhafaza ederek bir kez daha göstereceğiz. Birliğimiz sayesinde bütün engelleri aşacağız. Terörün hiçbir bahanesi ve gerekçesi olamaz. Terör nerede ve ne sebeple olursa olsun terördür. Bu nedenle 15 yaşındaki bir çocuğun ölümünü bahane ederek başkasının canına kastetmek insanlıkla vicdanla düşünce ve inançla alakadar olmayan, yaşamını terörizm, şiddet, kargaşa ve kendinden başkalarının yaşam hakkına saygı duymayan yaşam felsefesidir. Milletimize düşen görev sağduyulu olmak, terör örgütlerinin ve onları kurgulayan oyun kurucularının tuzağına düşmemektir."

Akbulut, adalet çalışanlarının güven içinde çalışabilmesi için gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasını istediklerini sözlerine ekledi.

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) İl Temsilcisi Mustafa Sarıgül ise şunları kaydetti:

"Milli birliğimizi en güçlü ikame ihtiyacını hissettiğimiz zamanlarda bu tür olayların ortaya çıkması, çıkartılması, dışarıdan gelen birtakım etkiler ve katkılar münasebetiyle bunları taşeron firmalara yaptırılır gibi yaptırılıyor olması kabul edilebilecek bir durum değil. Hele hele görevinin başında millet adına adalet dağıtmak üzere bu görevi ifa etmek için mesaisi üzerindeyken hunharca, kalleşçe şehit edilen bu arkadaşımızın şehadetinin elbette bir kıymeti var bizim için ancak terör örgütü şunu unutmamalıdır ki millet olarak hiçbir zaman için kendilerine boyun eğilmeyecek."

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.