İstanbul merkezli "paralel yapı" operasyonu

İstanbul merkezli "paralel yapı" operasyonu
İstanbul merkezli "paralel yapı" operasyonu
- Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: - "Suçlu kimse cezasını çeker. Dolayısıyla burada keyif için operasyon yapılmaz. Sebepleri var tabii. Suç işleyenler, adalete teslim edilir"

BURSA (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul  merkezli "paralel yapı" operasyonuna ilişkin, "Suçlu kimse cezasını çeker. Dolayısıyla burada keyif için operasyon yapılmaz. Sebepleri var tabii. Suç işleyenler, adalete teslim edilir" dedi.

Eroğlu, AK Parti ilçe kongresine katılmak için geldiği İnegöl'de Vali Münir Karaloğlu, İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve partililer tarafından ilçe girişinde karşılandı.

Daha sonra İnegöl Belediyesini ziyaret eden Eroğlu, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İstanbul merkezli "paralel yapı" operasyonuna ilişkin soru üzerine Eroğlu, "Suçlu kimse cezasını çeker. Dolayısıyla burada keyif için operasyon yapılmaz. Sebepleri var  tabii. Suç işleyenler, adalete teslim edilir. Yani yorumum bu" diye konuştu.

Bir gazetecinin, basın özgürlüğüne ilişkin sorusuna ise Bakan Eroğlu, "Basın istediğini yazıyor zaten. Basın özgürlüğüne herhangi bir sözümüz yok. Ama bir suç örgütünün üyesi olursa birtakım suçlara karışırsa ama ister basın mensubu olsun, ister vatandaş, ister idareci olsun, kim olursa olsun tabii kendisini savcı ve hakim karşısında görür yani. Herkes kanun ve mevzuata göre hareket etmeli. Yani paralel yapının böyle bir darbe girişimi asla kabul edilemez. Dolayısıyla devlet de buna karşı her türlü tedbiri alır" ifadesini kullandı.