İznik Belediye Başkanı Sargın'dan "bisikletli teftiş"

İznik Belediye Başkanı Sargın'dan "bisikletli teftiş"
İznik Belediye Başkanı Sargın'dan "bisikletli teftiş"
BURSA (AA) - İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, sahil yolundaki çalışmaları incelemeye bisikletiyle gitti. Özellikle ilçede yaşanan trafik...

BURSA (AA) - İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, sahil yolundaki çalışmaları incelemeye bisikletiyle gitti. 

Özellikle ilçede yaşanan trafik sorununun, bisikletin ulaşım aracı olarak kullanılmasının yaygınlaşmasıyla aşılabileceğini göstermek isteyen Sargın, cadde ve sokakları bisikletle gezerek çalışmaları yerinde inceledi.

Sargın, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, sahil yolunda bisiklet yolları oluşturarak bu araçların kullanımını özendirmeye çalıştıklarını söyledi.

İznik'in bir tarih ve turizm kenti olduğunu vurgulayan Sargın, "Tarihi eserleri ve doğal güzellikleri bisikletle gezmek daha kolay ve rahat. Tarihi eserlerimiz, birbirlerine yakın olmaları dolayısıyla bisikletle gezileri özendirmeliyiz. Bisikletin, ulaşımda kullanılabilir olduğunu göstermek istedik. Bisikletler için uygun yolları artırmak ve bisiklet kullanımını özendirmek gerek. Bisiklet hem spor hem de sosyalleşme aracıdır. Ben de bundan sonra sık sık evden belediyeye bisikletle geleceğim."

Sargın'a, Belediye Başkan Yardımcısı Necati Tosun, Zabıta Amiri Metin Karanfil ve Özel Kalem Müdürü Engin Semerci eşlik etti.


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  Turizm

  ,

  Belediye

  ,

  Ulaşım

  ,

  Tarih

  ,

  başkan

  ,

  Cadde