İznik'e yeni İmam Hatip Lisesi

BURSA (AA) - İznik İmam Hatip Lisesi'nin temel atma töreni gerçekleştirildi.Törene Vali Münir Karaloğlu, AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın,...

BURSA (AA) - İznik İmam Hatip Lisesi'nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Törene Vali Münir Karaloğlu, AK Parti  Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Kaymakam Hüseyin Karameşe, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Vali Karaloğlu, törende yaptığı konuşmada, ''İmam Hatip Lisesi'nin çok ciddi bir bina sorunu olduğunu, öğrencilerin bir kısmının farklı bir okulda eğitim görmek zorunda kaldığını ve mevcut binanın ömrünü tamamladığını bize yetkililer daha önce iletmişlerdi. Milletvekillerimiz ile beraber o gün bağışçı konusunda epey bir çalışmamız olmuştu, fakat  sonra geçen seçimlerde özel idareler tasfiye edilince baktık ki elimizde bir miktar para kaldı. İşte o kalan paradan ilk planladığımız okullardan bir tanesi gerçekten ihtiyacı büyük olan İznik İmam Hatip Lisesi'nin yeni binasını planladık. Şimdi temelini atıyoruz . Okulumuzun ülkemize, ilimize, ilçemize, öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum'' dedi.

Konuşmalardan sonra 40 yıllık eski okul binasının yan tarafında bulunan arsaya İznik İmam Hatip Lisesi'nin temeli atıldı. 3 katlı olarak 24 derslikli yapılacak olan bina, 2 milyon 16 bin TL. sözleşme bedeliyle ihale edildi. Okulun 2015-2016 eğitim öğretim yılına bitirilmesi hedefleniyor.