İznik'in düşman işgalinden kurtuluşunun 95'inci yılı

İznik'in düşman işgalinden kurtuluşunun 95'inci yılı
İznik'in düşman işgalinden kurtuluşunun 95'inci yılı
BURSA (AA) - İznik'in düşman işgalinden kurtuluşunun 95'inci yıl dönümü törenle kutlandı.Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen törende İlçe Kaymakamı Ali...

BURSA (AA) - İznik'in düşman işgalinden kurtuluşunun 95'inci yıl dönümü törenle kutlandı.

Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen törende İlçe Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Osman Sargın, siyasi partilerin temsilcileri, Gaziler Derneği üyeleri ve vatandaşlar hazır bulundu. 

Anıta çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından törenler İznik Belediye binası önünde devam etti. Belediye Başkanı Osman Sargın, törende yaptığı açıklamada, İznik'in kültür abidesi ve alimler diyarı olduğunu söyledi.

"Yokluklar içerisinde savaşan asil ecdadımız, önce milletimizi tek çatı, tek bayrak altına toplamış, sonrada eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı yazmıştır" diyen Sargın, şunları söyledi:

"Bu destan, var oluşunu hürriyetine adamış bir milletin ve onun aziz kahramanlarının başarısıdır. Bu destan, Türk ulusunun varlığını, gücünü, büyüklüğünü, özgürlük ve bağımsızlık yolundaki sarsılmaz inancını ve kararlılığını bütün dünyaya göstermiştir. Bu ülkenin evlatları direndi ve bizlere unutulmaz bir miras bıraktılar. Bu mirasın adı da; Türkiye. Bu miras büyük hayalleri olan insanların mirasıdır."