İznik'te 6 yıl önce kaybolan çiftin oğulları tarafından öldürüldüğü iddiası

- İznik ilçesinde 6 yıl önce kaybolan ve ceset parçaları evlerinin bahçesinde gömülü bulunan çifti, öldürdüğü iddiasıyla oğullarının yargılanmasına devam edildi

BURSA (AA) - İznik ilçesinde 6 yıl önce kaybolan ve ceset parçaları evlerinin bahçesinde gömülü bulunan çifti öldürdüğü iddiasıyla oğullarının yargılanmasına devam edildi. 

İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya, sanık Kenan Öner ile sanığın kardeşi Zeliha Bedel müşteki olarak katıldı.

Sanık Öner, duruşmada verdiği ifadesinde, "Kesinlikle üzerime atılan suçları kabul etmiyorum. Günlük notlarında yazılan cinayetleri de kabul etmiyorum. Anne ve babamı öldürüp parçalara ayırarak bahçeye gömmem söz konusu değildir. Soruşturma kanuna aykırı yapılmıştır. Cesetlerin gömülü olduğu yeri gösteren kroki evimde bulundu ama kesinlikle bana ait değildir" dedi.

Evinde bulunan bir ajanda da cinayetlerin baştan sona not edilmesiyle ilgili olarak ise Öner, "Benim birçok ajandam var. Bana yöneltilen 'cinayetleri sen mi işledin, ajandayı sen mi yazdın?' şeklindeki soruları kabul etmiyorum. Benim farklı yerlerde yazdığım yazılar birleştirilerek bana komplo kurulmuş olabilir. Bizzat günlüğü görüp ona göre cevap vermek istiyorum. Şu anda bir yorum yapamam. Ben yaptığım her şeyi not tutarım ancak cinayetlerin yazıldığı bölüm eski istihbarat polislerinin yaptığı yöntemlere benziyor" diye konuştu.

Mahkemeye katılan sanık Öner'in kardeşi Zeliha Bedel ise ağabeyinin anne ve babasını öldürdüğüne emin olduğunu söyleyerek, "Ağabeyimin cinayetleri işlediğinden adım gibi eminim. En başından beri adli makamları yanıltmaya çalışıyor. Bir insan bu kadar kötülüğü neden işler?" dedi.

Mahkeme heyeti, söz konusu günlüğün incelenmesi için duruşmayı erteledi.