İznik'te kiraz hasadı başladı

İznik'te kiraz hasadı başladı
İznik'te kiraz hasadı başladı
BURSA (AA) - İznik'te kiraz hasadı yapıldı.Hespekli haline giderek üreticilerin getirdikleri ilk mahsulleri inceleyen İznik Belediye Başkanı Osman...

BURSA (AA) - İznik'te kiraz hasadı yapıldı.

Hespekli haline giderek üreticilerin getirdikleri ilk mahsulleri inceleyen İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, hal sezonunun ilk gelen mahsuller ile açıldığını belirterek komisyoncu ve çiftçileri Hal Yasası hakkında bilinçlendirip  uyulması gereken yasal zorunlulukları hatırlattı.

Üretici ve esnaflara bol ve bereketli kazançlar dileyen Başkan Sargın, "Öncelikle yaz sezonumuzun hayırlı uğurlu olmasını diliyor, Allah hepinize hayırlı, bol kazançlar nasip etsin inşallah diyorum. Bugün sizlerle buluşup dertlerinizi dinleyip sıkıntılar var ise onlara hep birlikte çözüm önerisi üretmek için bir araya geldik. Değişen sistemler ile birlikte çiftçilerimizin, tüccarlarımızın bunlara ayak uydurmaları ve mağdur olmamaları için sizlerinde sıkıntılarını dinlemek istedik. Çıkacak kararlar ve çözüm önerileri belki hemen olacak işler olmayacak fakat en kısa sürede sıkıntılar çözüme kavuşacaktır.'' dedi.

Hespekli Yaş Sebze ve Meyve Hali'nde kiraz fiyatları 6-8 TL, erik fiyatları ise 3-5 TL arasında satılıyor.

 

 


  ETİKETLER:

  YAŞ

  ,

  Belediye

  ,

  Bugün

  ,

  başkan