İznik'te "Sevgi Marketi" açıldı

İznik'te "Sevgi Marketi" açıldı
İznik'te "Sevgi Marketi" açıldı
- Belediye bünyesinde sosyal yardımlaşma amacıyla oluşturulan "market"in açılış kurdelesi, 17 ilçe belediye başkanlarının eşleri tarafından kesildi

BURSA (AA) - İznik Belediyesi bünyesinde oluşturulan ve sosyal yardımlaşma amacıyla ihtiyaç sahiplerine hizmet verilecek "Sevgi Market" açıldı.

Kaymakam Ali Hamza Pehlivan, "market"in açılış törenindeki konuşmasında, sosyal yardımlaşmanın, insanı insan yapan en büyük, en önemli hasletlerden biri olduğunu söyledi.

Milletin her zaman ihtiyacı olan vatandaşa, eşine dostuna ve komşusuna yardımcı olmayı kendine borç bildiğini belirten Pehlivan, "Bu marketimiz de bunun bir göstergesidir. Buna aracılık eden başta Belediye Başkanımız olmak üzere, hayırseverlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Belediye Başkanı Osman Sargın da hayırseverler tarafından desteklenen "market"teki yiyecek, giysi ve ev eşyalarının ihtiyaç sahiplerine ücretsiz verileceğini anlattı.

 

Sosyal belediyeciliğin, en önemsedikleri unsur olduğuna dikkati çeken Sargın, şöyle konuştu:

"30 Mart seçimlerinden sonra 5 ana unsura temas etmiştik. Bunlardan en önemlisi sosyal belediyecilik. Bu ilke gereğince süreç içinde gerçek ihtiyaç sahibi 300 kişiye günlük sıcak yemeklerini her gün evine ulaştırdık. Yıl içinde erzak, giyim yardımlarımızı sürdürdük. Evi yanandan su basana, bir şekilde sıkıntı çeken herkese elimizi uzatmaya çalışıyoruz. İznik Belediyesi olarak, açılışlarımıza ve hizmetlerimize aralıksız devam edeceğiz. Önümüzdeki hafta pazar günü Bayındır Mahallesi Kültür Merkezimizin açılışını gerçekleştireceğiz."

Sargın, "Sevgi Marketi"nin hafta içi üç gün 08.00-17.00 saatlerinde hizmet vereceğini sözlerine ekledi.

Daha sonra "market"in açılış kurdelesi, 17 ilçe belediye başkanının eşleri tarafından kesildi.

Törene, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Fırat Toprak, AK Parti Bursa milletvekili adayı İsmail Aydın, Bursa Büyükşehir Belediyesi İlçe Koordinatörü Serkan Acar, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.