Jandarmadan Nefise teyzeye anlamlı doğum günü hediyesi

Jandarmadan Nefise teyzeye anlamlı doğum günü hediyesi
Jandarmadan Nefise teyzeye anlamlı doğum günü hediyesi
- Jandarma personeli, 62. doğum gününde evinde ziyaret ettikleri felç nedeniyle 18 senedir yürüyemeyen Nefise Sevim'e akülü tekerlekli sandalye hediye etti - İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Keskin: - "Engelli vatandaşlarımızın engellerini kaldırmak ve hayatlarını bir nebze de olsa kolaylaştırmak adına bizim de çorbada tuzumuz olsun istedik"

BURSA (AA) - MİRAÇ KAYA - Bursa İl Jandarma Komutanlığı, felç nedeniyle 18 yıldır yürüyemeyen Nefise Sevim'e 62'nci doğum gününde akülü tekerlekli sandalye armağan etti. 

Mustafakemalpaşa ilçesinde yaşayan Sevim'e tekerlekli sandalyesi, Ali Seydi Mahallesi'ndeki evinde İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Hakan Keskin tarafından teslim edildi. Ziyarette, Sevim için doğum günü pastası da kesildi.

Keskin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, herkesin bir engelli adayı olduğunu belirterek şöyle konuştu:

"Gücünü Türk milletinin engin sevgisinden alan Jandarma Genel Komutanlığının misyonu ve vizyonu doğrultusunda İl Jandarma Komutanlığı olarak engelli vatandaşlarımızın engellerini kaldırmak ve hayatlarını bir nebze de olsa kolaylaştırmak adına bizim de çorbada tuzumuz olsun istedik. Nefise hanımın hiçbir talebi olmamasına rağmen akülü tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olduğunu tespit ettik. Aynı zamanda Nefise hanımın doğum günü. Bu anlamlı günde temin edilen akülü tekerlekli sandalyeyi kendisine teslim ederek iyi günlerde kullanmasını temenni ediyor, Jandarma Genel Komutanlığı personeli adına hayatı boyunca sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyor, saygılarımı sunuyorum."

- "Arabamla dışarıda gezebileceğim için çok mutluyum"

Sevim ise 18 yıl önce beyin kanaması nedeniyle felç geçirdiğini aktararak felçten sonra 17 gün gözlerini hiç açamadığını söyledi. Sevim, "Önceden durumum daha kötüydü. Tedavi görerek az da olsa iyileştim. Günlerimi hep evin içinde geçiriyorum, çok zorluk çekiyorum" dedi.

Eşinin iki yıl önce vefat ettiğini ifade eden Sevim, kızıyla aynı evde yaşadığını ve hem onun hem de diğer çocuklarının destekleriyle yaşamını sürdürdüğünü anlattı.

Tekerlekli sandalye sürprizinden haberdar olmadığını dile getiren Sevim, şunları kaydetti:

"Getirenden, bana bu şekilde yardımcı olan herkesten, özellikle Bursa İl Jandarma Komutanlığından Allah razı olsun. Bana böyle bir günde destek oldukları için Allah devletimizden razı olsun. Benim gibi engelli olan bütün kardeşlerime Allah şifa versin. Arabamla dışarıda gezebileceğim için çok mutluyum."