Kapakları çalınan çöp konteynerleri için hassasiyet çağrısı

Kapakları çalınan çöp konteynerleri için hassasiyet çağrısı
Kapakları çalınan çöp konteynerleri için hassasiyet çağrısı
BURSA (AA) - Nilüfer Belediyesi,  kentin farklı  mahallelerine yerleştirdiği yer altı çöp konteynerlerinin  baca ve kapaklarının çalınması üzerine ...

BURSA (AA) -  Nilüfer Belediyesi,  kentin farklı  mahallelerine yerleştirdiği yer altı çöp konteynerlerinin  baca ve kapaklarının çalınması üzerine  halktan yardım istedi.

 Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu yaptığı yazılı açıklamada, ilçe genelinde çöp konteynerlerinin kapaklarının çalındığına dikkat çekerek, bunun belediye bütçesine ek bir  yük olduğunu hatırlattı.

Kayaoğlu'nun açıklaması şöyle: 

" Yer üstündeki çöp konteynerlerinde görülen çöp sularının sızması, kötü koku ve görüntüsü ile hijyenik olmayan durumları ortadan kaldırmak amacıyla  yer altı çöp konteyneri uygulamasını başlattık. Ancak bu konuda çalışmalar devam ederken mahallelere yerleştirilen bazı  çöp konteynerlerinin  baca ve kapakları  çalındı. Şimdiye kadar 13 yer altı  çöp konteynerinin  baca ve kapaklarının çalındı. Vatandaşlardan bu konuda hassasiyet göstermelerini istiyoruz. Böyle  bir duruma tanık olanlar  444 16 03 numaralı  telefondan  Nilüfer Belediyesi'ni arayarak  bilgi verirlerse Belediye hizmetinin zarar görmesinin de önüne geçmiş olurlar."

 

 

 


  ETİKETLER:

  Nilüfer

  ,

  Belediye

  ,

  ilçe

  ,

  başkan

  ,

  koku