Karacabey Devlet Hastanesi'ne 3 yeni cihaz

Karacabey Devlet Hastanesi'ne 3 yeni cihaz
Karacabey Devlet Hastanesi'ne 3 yeni cihaz
BURSA (AA) - Karacabey Devlet Hastanesi'ne elektroensefalografi (EEG) cihazı, kulak burun boğaz (KBB) endovizyon ünitesi ve göz alanı cihazı...

BURSA (AA) - Karacabey Devlet Hastanesi'ne elektroensefalografi (EEG) cihazı, kulak burun boğaz (KBB) endovizyon ünitesi ve göz alanı cihazı (Perimetri) alındı.

Hastanenin Başhekimi Mehmet Petek ile Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Filiz Özkan, düzenlediği toplantıda cihazları tanıttı.

Hastanenin her geçen gün daha etkin hizmet verdiğini belirten Petek, hastalara en iyi hizmeti sunmak için gece gündüz çalıştıklarını ifade etti.

Petek, şunları kaydetti:

"EEG cihazı, epilepsi (sara) hastalığının ön tanısında kullanılan bir tetkik olan cihaz, kullanılmaya başlandı. KBB endovizyon ünitesi KBB kliniğinde full HD görüntü kalitesi ve 8 saat kayıt özelliğiyle hizmet verecek. Cihazın, ses cerrahisi tanı ve tedavisi, kapalı sinüs ameliyatları ve kapalı burun eğriliği operasyonlarında kullanılıyor. Göz alanı cihazı da göz tansiyonunun teşhisi ve takibi açısından çok önemli. Bu cihazda tedavi, uzun sürdüğü için randevulu sistemle haftada 3 gün çalışıyor."

 


  ETİKETLER:

  Gece

  ,

  hizmet

  ,

  kayıt