Karacabey Sempozyumu

Karacabey Sempozyumu
Karacabey Sempozyumu
BURSA (AA) - Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) ile Uludağ Üniversitesi Karacabey Meslek Yüksekokulunca gelecek yıl mayıs ayında...

BURSA (AA) - Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) ile Uludağ Üniversitesi Karacabey Meslek Yüksekokulunca gelecek yıl mayıs ayında gerçekleştirilmesi planlanan Karacabey Sempozyumunun hazırlık çalışmaları başladı.

Karacabey'in geleceğinin belirlenmesi amacıyla düzenlenecek sempozyum öncesinde Karacabey'in turizmi, kentleşmesi, sosyal yapısı, doğal kaynakları ve çevre değerleri, eğitim sağlık ve sportif yapısı, tarih kültür ve sanatı, tarımı ve hayvancılık ile sanayi ticaret ve ekonomisi ile ilgili "Doğal Kaynaklar ve Çevre Çalıştayı" yapıldı.

Çalıştaya, KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü ile Uludağ Üniversitesi Karacabey Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İbrahim Ak'ın yanı sıra ilçedeki kurum ve kuruluşların yöneticileri katıldı.

Karacabey Sempozyumunun kendileri için yol gösterici önemli bir çalışma olacağını belirten, Güncü, "Sempozyumda Karacabey'in geleceğine yönelik tarımı ve hayvancılık ile ilçemizin sanayi ticaret ve ekonomik yapısı hakkındaki konular başta olmak üzere her alanda değerlendirmelerde bulunulacak. Sempozyumda bu konular detaylarıyla ele alınacak. Karacabey'in doğal kaynaklarının ve çevresinin korunması, bölgede yer alan firmaların geleceği açısından önemli bir yer teşkil etmektedir" diye konuştu.