Karacabey'de belediyeden öğrencilere "salçalı ekmek" ikramı

Karacabey'de belediyeden öğrencilere "salçalı ekmek" ikramı
Karacabey'de belediyeden öğrencilere "salçalı ekmek" ikramı
BURSA (AA) - Karacabey Belediyesi, "Dünya Gıda Günü" etkinlikleri kapsamında büyüme çağındaki öğrencilere tereyağlı salçalı ekmek ile ayran...

BURSA (AA) - Karacabey Belediyesi, " Dünya Gıda Günü" etkinlikleri kapsamında büyüme çağındaki öğrencilere tereyağlı salçalı ekmek ile ayran dağıttı.

Şehit Serkan Şahin Ortaokulunda öğle tatilinde stant kuran belediyenin salçalı-tereyağlı ekmek ile ayran dağıtımı, öğrencilerden ilgi gördü.

Dağıtıma katılan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Karacabey'in ekonomik bakımdan en önemli ürününün salçalık domates olduğunu söyledi.

Türkiye 'nin salça ihtiyacının yarısından fazlasının Karacabey Ovası'nda üretilen domateslerden karşılandığını belirten Özkan, şöyle konuştu:

"Bu etkinliği gerçekleştirmemizin iki nedeni var.  Birincisi, bölgemizde yetiştirilen salçalık domatese vurgu yapmak, onun reklamına katkı sağlamak. İkincisi de çocuklarımızın, gençlerimizin sağlıklı beslenme konusunu gündeme getirmek. Son zamanlarda, son yıllarda hazır yiyecekler, fast foodlar ön plana çıkıyor. Bu da hem obeziteyi tetiklemekte hem de gençlerimizin, çocuklarımızın sağlığını tehdit etmekte, onların zihinsel ve fiziki gelişmelerine engel olmaktadır. Hepimizin çocukluk dönemlerinde afiyetle yediği ekmeğin üzerine sürülen salçayı gündeme getirmek istedik. Çocuklarımızı sağlıklı beslenme konusunda alışkanlık kazanmaları için yardımcı olmaya çalıştık. Yanında da çocuklarımıza milli içeceğimiz olarak tabir edilen ayranı sunduk. Çünkü gazlı ve kolalı içeceklerden çocuklarımızı uzak tutmamız gerekiyor. Onları bilinçlendirmemiz gerekiyor. Bu etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."