Karacabey'de kedilerin zehirlendiği iddiası

Karacabey'de kedilerin zehirlendiği iddiası
Karacabey'de kedilerin zehirlendiği iddiası
- Zehirli yiyecek verildiği ileri sürülen yaklaşık 20 kediden 4'ü telef oldu

BURSA (AA) - Bursa'nın Karacabey ilçesinde, zehirli yiyecek verildiği iddia edilen yaklaşık 20 kediden 4'ü telef oldu. 

İddiaya göre, Tavşanlı Mahallesi'nde kimliği belirsiz kişiler tarafından zehirli yiyecek verilen yaklaşık 20 kedi, rahatsızlandı. Mahalledeki kedilerden 4'ü telef olurken, diğerleri zabıta ekipleri tarafından Karacabey Belediyesi Veterinerliği'nde tedavi altına alındı.

Sokakta yaşayan kedilere kendisinin ve annesinin baktığını söyleyen mahalle sakinlerinden Coşkun Türkmen, buradaki 15-20 kedinin 4'ünün öldüğünü, diğerlerinin ise adeta can çekiştiklerini belirtti. 

Türkmen, "Bunu kim yaptıysa insanlığından şüphe ediyorum. Bu hayvanların hiçbir zararı yok. Bu hayvanlardan ne istiyorlar, anlamıyorum. Sözün bittiği yer. Diyecek hiçbir şey bulamıyorum" ifadelerini kullandı. 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da ilçe adına üzücü bir olayla karşı karşıya olduklarını ifade ederek, hayvanları sevmeyenlerin insanları sevmesinin mümkün olmadığını söyledi. 

Özkan, bu durumun ciddi anlamda eğitim eksikliği olduğunu gösterdiğini dile getirerek, "İnsanlar eğitilmeli ve bilinçlendirilmeli. Şuanda karşı karşıya kaldığımız manzara, üzücü bir manzara. Bununla ilgili gerekli araştırmaları ve çalışmaları yapacağız. Ölmeyen diğer hayvanlar için de Karacabey Belediyesi olarak elimizden ne geliyorsa yapacağız" diye konuştu.