Karacabey'de şiddetli yağış

Karacabey'de şiddetli yağış
Karacabey'de şiddetli yağış
- Bazı ev ve iş yerlerinin alt katlarını su bastı - Sele dönüşen yağmur suları, tarım arazileri ve yollara zarar verdi

BURSA (AA) - Bursa'nın Karacabey ilçesinde, şiddetli yağış yaşamı olumsuz etkiliyor.  

İlçede bir süredir etkili olan şiddetli yağış nedeniyle Kurşunlu, Yeniköy ve Malkara mahallelerinde, bazı ev ve yerlerinin alt katlarını su bastı.  

Sele dönüşen yağmur suları, tarım arazileri ve yollara zarar verdi. Belediye ekipleri, ev ve iş yerleriyle tarım arazileri zarar gören vatandaşların yardım taleplerini karşılamaya çalışırken, selin etkisiyle çamur ve taş yığınlarının altında kalan yolların açık tutulması için iş makineleriyle müdahalede bulunuyor. 

Su baskınlarının yaşandığı bölgelere giderek yetkililerden bilgi alan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özcan, yağışın 3 gündür kesintisiz devam ettiğini söyledi.

Özkan, şiddetli yağışın özellikle Kurşunlu, Yeniköy ve Malkara mahallelerinde yaşamı olumsuz etkilediğini vurgulayarak, şunları kaydetti: 

"Yağışlar sonrası özellikle kuzey mahallelerimiz Yeniköy, Malkara ve Kurşunlu'da hayat adeta felç olmuş durumda. Pek çok ev ve iş yerini su basarken, bahçe ve yolların büyük bir bölümü adeta kullanılamaz hale gelmiş durumda. Bizler felaketin hemen ardından ekiplerimizi ve araçlarımızı bölgeye çektik ve öncelikle ulaşımın kapanmaması için canla başla mücadele ettik. Şehre inen çamur ve kaya yığınlarını araçlarımız ile ortadan kaldırıyoruz. Yine vatandaşların ev ve iş yerlerindeki mağduriyetleri için çaba sarf ediyoruz."


  ETİKETLER:

  hayat

  ,

  Belediye

  ,

  Tarım

  ,

  ,

  kuzey

  ,

  Yağmur