Karacabey'de "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri"

Karacabey'de "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri"
Karacabey'de "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri"
BURSA (AA) - Karacabey Ticaret ve Sanayi Odasının (KTSO), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve...

BURSA (AA) - Karacabey Ticaret ve Sanayi Odasının (KTSO), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve İŞKUR işbirliğinde düzenlediği "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri" devam ediyor.

KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü, kursiyerlere hitaben yaptığı konuşmada, girişimci adaylarına her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyledi. 

"Sizleri kendi yerlerinizde ziyaret edebilmek en büyük arzumuz. Girdiğiniz yol biraz zahmetli ama inşallah hepiniz hayallerinize ulaşırsınız" diyen Güncü, yeni girişimcilerin en büyük sıkıntısının, işletmeyi faaliyete geçirecek öz sermaye bulamamak olduğunu belirtti.

Güncü, bu kapsamda Türk Ekonomi Bankası ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası işbirliği arasındaki protokolü ve ayrıntılarını açıklamak üzere bankanın Karacabey Şubesi yetkililerini odaya davet ettiklerini belirtti.

Banka şube yetkilileri de  kadın girişimci işletme sahiplerine 36 aya varan vadelerle 75 bin TL'ye varan kefilsiz, teminatsız kredi imkanını kursiyerlere ayrıntı olarak anlattı.


  ETİKETLER:

  ekonomi

  ,

  İŞKUR

  ,

  Kadın

  ,

  Avrupa

  ,

  Banka

  ,

  Kredi

  ,

  sanayi

  ,

  ,

  yönetim