Karacabey'den kısa kısa

Karacabey'den kısa kısa
Karacabey'den kısa kısa
- Belediyeden kültür gezisi

BURSA (AA) - Karacabey Belediyesi tarafından kültür gezisi etkinlikleri başlatıldı.

Belediye Başkanı Ali Özkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, sosyal belediyecilik gereği kültür gezilerini başlattıklarını bildirdi.

Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Vural ise Bursa ile başlattıkları kültür gezilerine isteyen herkesin katılabildiğini ifade etti.

Subaşı, Dağkadı ve Bayramdere mahallelerinden vatandaşların geçen hafta sonu Bursa gezisine katıldığını belirten Vural, "Vatandaşlarımızı Bursamızın birbirinden eşsiz tarihi ve doğal mirasları ile buluşturduk. Bu etkinliklerimiz her hafta farklı bir kırsal ya da merkez mahallemizden vatandaşlarımızın katılımı ile düzenli olarak gerçekleştirilecek" ifadelerini kullandı.

 

- Belediyeden fidan dikimi etkinliğine destek

 

Karacabey Belediyesi tarafından düzenlenen ve Belediye Başkan Yardımcısı Osman Çatak'ın öncülük ettiği fidan dikimi, bir grup öğrencinin katılımıyla İkizce Mahallesi'nde yapıldı.

Belediye Başkanı Özkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, "modern kent Karacabey" hedefi doğrultusunda genç nesillerde çevre ve doğa bilinci oluşturulmasının önemini vurguladı.

Özkan, şunları kaydetti:

"Çevremiz ve tabiat, bizim yaşam kaynağımız, evimiz, her şeyimiz. Tabiatın bize gösterdiği cömertliğe sahip çıkmanın yanı sıra biz de aynı karşılığı ona sunmalıyız. Bu göstereceğimiz cömertliğe en uygun örnek, tükettiklerimiz geri vermek yani fidan dikmek ve bu bilincin pekişmesini sağlamak. Sağlıklı ve modern Karacabey hedefimiz doğrultusunda bu tür etkinliklerimizi tüm okullarımız genelinde sürdürmeye devam edeceğiz."

 

 

- Belediyeden sokak hayvanları için çağrı

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, kış mevsimi nedeniyle sokak hayvanları için bazı çalışmalarda bulunacaklarını bildirdi.

Özkan, yazılı açıklamasında, belediye olarak ilçe genelinde kış şartlarının olumsuz etkilerine karşı tüm hazırlıklarının tamamlandığını belirtti.

Bu çalışmalarda sokak hayvanlarının da düşünüldüğünü aktaran Özkan, şu bilgileri verdi:

"Sokaklarda başıboş gezen hayvanlar periyodik aralıklarla birimlerimiz tarafından kontrol edilerek, Çamlıkaltı Panayır Yeri'ndeki Sahipsiz Hayvan Bakım Evi ve Tedavi Merkezi'nde bakımları tamamlanıyor. Uzman veterinerler tarafından iç, dış parazit ve kuduz aşıları yapılan hayvanların ayrıca kısırlaştırma işlemleri de yapılıyor. Tüm ekiplerimiz yaralı ya da sahipsiz hayvan ihbarı aldıklarında anında olay mahalline ulaşıp gereken önlemleri titizlikle alıyor."