Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası

Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası
Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası
BURSA (AA) -  İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Karayolları Trafik Güvenliği Haftası etkinlikleri kapsamında,...

BURSA (AA) -  İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Karayolları Trafik Güvenliği Haftası etkinlikleri kapsamında, İnegöl Salih İbrahim Kırcalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile trafik uygulaması yaptı.

İlçenin çeşitli bölgelerinde yapılan uygulamalarda öğrenciler sürücülere bilgilendirme broşürleri ile çikolata ikram etti.

Trafik ekipleri ise alkol konusunda yaptıkları uyarıların ardından sürücülere alkol gözlüğü takarak 160 promil alkol alındığında vücut fonksiyonlarının ne hale geldiğini uygulamalı olarak gösterdi.

İlçe Emniyet Müdürü Şükrü Kaplan, Karayolları Trafik Güvenliği Haftası etkinlikleri kapsamında öğrencilerle uygulama yaptıklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Ortaklaşa koordineli bir program hazırladık sürücülerimizi trafik kurallarına uymaları daha dikkatli ve duyarlı bir şekilde araç kullanmaları kamuoyunda ilgi oluşturması açısından böyle bir ortak proje hazırladık. Onu hayata geçiriyoruz. Sürücülerimiz kazasız belasız kurallara uygun gerek araç içerisinde gerekse de yayalarımızın yoğun olduğu noktalarda dikkatli ve duyarlı bir şekilde insanlarımıza ve birbirlerine saygılı bir şekilde trafik kurallarına uygun bir şekilde hareket eder.  Kazaların önlenmesine ilgi çekmek istiyoruz."