"Kardeş şehir" heyetinden Mudanya'ya ziyaret

"Kardeş şehir" heyetinden Mudanya'ya ziyaret
"Kardeş şehir" heyetinden Mudanya'ya ziyaret
BURSA (AA) - Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, aralarında "kardeş şehir" ilişkisi bulunan Fransa'nın Romorantin kentinden gelen heyeti konuk...

BURSA (AA) - Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, aralarında "kardeş şehir" ilişkisi bulunan Fransa'nın Romorantin kentinden gelen heyeti konuk etti.

Belediye Başkanı Türkyılmaz ve eşi Gülbahar Türkyılmaz, Romorantin'den Kardeş Şehir Derneği Başkanı Monique Aigret ve eşi Gilbert Aigret ile ilçede bir otelde yemekte buluştu.

Yemekte, Mudanya Belediye Başkan Yardımcısı Metin Şen, Mudanya Belediye Meclisinin CHP 'li üyeleri, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Gülşen Dağlı hazır bulundu.

Monique Aigret, yemekte yaptığı konuşmada, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Kumyaka Mahallesi'nde 460 kişi ile su üzerinde "barış sembolü" oluşturulmasının önemine işaret ederek, bu çalışmadan dolayı Hayri Türkyılmaz ve ekibini kutladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Türkyılmaz ise şunları söyledi:

" Dünya Barış Organizasyonu ve UNESCO tarafından, Türkiye Barış Temsilcisi seçildim. Türkiye'deki barış ofisinin Mudanya'da açılmasından, hemşehrilerim adına çok mutlu oldum. 27-29 Ekim tarihlerinde, dünyaca ünlü satranç şampiyonu ve Dünya Barış Organizasyonu Başkanı Anatoliy Karpov ve beraberinde UNESCO Barış Organizasyonu Üyesi Protoizei Aleksandr Ageikin ve UNESCO Barış İnsanı Aleusaudr Ochirova, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92'nci yıl dönümünde konferans vermek üzere Mudanyamızda olacak. Mustafa Kemal Atatürk 'ün 'Yurtta sulh, cihanda sulh' sözünü, 'Sonsuza dek barış' diyerek tüm dünyaya haykıracağız."