Keles'in tanıtımı için özel klip

Keles'in tanıtımı için özel klip
Keles'in tanıtımı için özel klip
BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi, Keles ilçesinin tanıtımı için klip hazırlattı.Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada,...

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi, Keles ilçesinin tanıtımı için klip hazırlattı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Bursa'nın tanıtımı için hazırlatılan "Elimde Sazım Bursa'da Gözüm" adlı video kliple belediyenin Avrupa Müze Akademisi ve Europa Nostra tarafından başarı belgesiyle ödüllendirildiği hatırlatılarak, bu kez de Keles için özel bir klip çekildiği ifade edildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bursa'nın turizmden hak ettiği payı olması amacıyla kentin sahip olduğu tarihi ve doğal güzelliklerin dünyaya tanıtımı için yoğun çaba harcayan Büyükşehir Belediyesi, Keles için bir klip hazırlattı. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı bünyesindeki Karagöz Sinema Atölyesi tarafından hazırlanan klipte, Keles'in tarihi ve kültürel mekanları, sosyal yaşamı ve yöresel el sanatları dahil olmak üzere tüm argümanlar kullanıldı. 'Uludağ'ın Gülen Yüzü Keles' adlı klipte, yörenin sevilen sanatçılarından Menteşeli Cengiz'in seslendirdiği 'A Denizim' isimli türkü yer aldı. Klip çalışmasının sosyal medyada yayınlanmasıyla Keles'in sahip olduğu tarihi ve doğal değerlerinin geniş kitleler tarafından da görülmesi sağlanacak."

Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke ise Keles'in turizm potansiyelinin gözler önüne serilmesi bakımından bu klibin büyük önemi bulunduğunu belirterek, katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve ekibine teşekkür etti.