Kendisini boğulmaktan kurtaran muhtarı ziyaret etti

Kendisini boğulmaktan kurtaran muhtarı ziyaret etti
Kendisini boğulmaktan kurtaran muhtarı ziyaret etti
BURSA (AA) - İznik Gölü'nde yüzerken boğulma tehlikesi geçiren ve kendisine ilk müdahaleyi yapan mahalle muhtarı sayesinde kurtulan genç, muhtarı...

BURSA (AA) - İznik Gölü'nde yüzerken boğulma tehlikesi geçiren ve kendisine ilk müdahaleyi yapan mahalle muhtarı sayesinde kurtulan genç, muhtarı ziyaret etti.

Yenişehir'den İznik'e gelen Rahman Demirci (22), İzzet Peşte Su Sporları Merkezi'ndeki iskeleden girdiği gölde boğulma tehlikesi geçirmişti. Su yüzüne çıkamayan gencin ailesinin yardım istemesi üzerine tesiste spor yapan kişilerden Ahmet Uzun ve Furkan Yıldırım, Demirci'yi kıyıya çıkarmıştı. Baygın halde olan ve nefes alamayan Demirci'ye, Eşrefzade Mahallesi Muhtarı Ömer Gocuk tarafından suni teneffüs uygulanmıştı. Daha sonra nefes almaya başlayan Demirci, İznik Devlet Hastanesine kaldırılmıştı.

Tedavisi tamamlandıktan sonra Muhtar Gocuk'u kuaför dükkanında ziyaret eden Demirci, hem ona hem de Ahmet Uzun ve Furkan Yıldırım'a teşekkür etti.

 

Yüzme bilmediğini belirten Demirci, "Bir anda panik yaptım ve suya batmaya başladım. İki kişinin beni kurtarmaya geldiğini gördüm fakat ondan sonrasını hatırlamıyorum. Hastaneden eve gidene kadar ne olduğunun, ne yaşadığımın farkında bile değildim. Bugün hayatta olmamı bu üç kişiye borçluyum ve kendilerini görüp teşekkür etmek istedim. Allah hepsinden razı olsun" diye konuştu.

Daha sonra Demirci ve ailesi, Gocuk, Uzun ve Yıldırım ile hatıra fotoğrafı çektirdi.


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  Bugün

  ,

  genç