Kestel'e yeni okul binası

Kestel'e yeni okul binası
Kestel'e yeni okul binası
BURSA (AA) - Kestel Belediyesi, ilçeye yeni bir okul yaptıracak.Vali Münir Karaloğlu, okul binasının yapımı için Heykel Valilik Binası'nda düzenlenen...

BURSA (AA) - Kestel Belediyesi, ilçeye yeni bir okul yaptıracak.

Vali Münir Karaloğlu, okul binasının yapımı için Heykel Valilik Binası'nda düzenlenen protokol törenindeki konuşmasında, Kestel'in gelişmekte olan ve nüfusu sürekli artan bir ilçe olduğunu söyledi.

Kestel'in okula ihtiyacı olduğunu aktaran Karaloğlu, "Kestel Belediyemiz bu ihtiyacı gidermek üzere okul yapımını üstlendi. Güzel bir okul olacağına inanıyorum. Çocuklarımız, daha az sınıf mevcutlarıyla ve daha güzel binada eğitim alacaklar" dedi.

Karaloğlu, günümüzde belediyecilik anlayışının değiştiğine işaret ederek, "Belediyeler sadece yol ve suyla ilgilenmiyor. Belediyelerimiz artık sosyal yaşamı ilgilendiren her konunun içinde var. Bursa'da da belediyelerimizle her alanda iş birliği içinde çalışıyoruz. Özellikle eğitim konusunda belediyelerimiz çok duyarlı. Eğitime olan bu ilgi ve duyarlılık Bursa için büyük şans. Bu konuda başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere tüm ilçe belediyelerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Kestel Belediye Başkanı Yener Acar ise eğitime yapılan yatırımın geleceğe yapıldığını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Kestel Belediyesi olarak ilçemizin Esentepe Mahallesi'nde bulunan Şehit Polis İsmail Özbek İlk ve Ortaokulumuzun bahçesine 12 derslikli okul binası yapacağız. Burası ihtiyaç olan bir bölgemizdi. Bu konuda destek veren belediye meclisimize ve siyasilerimize teşekkür ediyoruz. Binanın 2015-2016 eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi planlanıyor."

Törene, Kaymakamı Ziya Polat, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ercümen katıldı.