Köklü Caddesi yeniden faaliyete alınacak

Köklü Caddesi yeniden faaliyete alınacak
Köklü Caddesi yeniden faaliyete alınacak
BURSA (AA) - Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım ile Osmangazi ilçelerini birbirine bağlayacak Köklü Cadde'nin yeniden faaliyete alınması çalışmalarına...

BURSA (AA) - Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım ile Osmangazi ilçelerini birbirine bağlayacak Köklü Cadde'nin yeniden faaliyete alınması çalışmalarına başladı.

Planlarda olup da uygulamada bulunmayan, üzerinde binalar yer alan Köklü Cadde'yi hizmete almak için yıkım çalışmalarına başladıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "50 parselden çoğunluğuyla anlaşma sağladık. Binalar boşaldıkça yıkımları gerçekleştiriyoruz. İnşallah yakın zamanda, Bursa ve Yıldırım'ın nefes alacağı, doğu batı istikametinde yeni bir caddemiz daha hizmete girecek" dedi.

 Anadolu Mahallesi'nde yer alan Köklü Cadde'de başlatılan yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen başkan Altepe, daha yaşanabilir bir Bursa için gece gündüz faaliyet gösterdiklerini vurguladı. Bunlardan birinin de açılan yeni yollar olduğunu kaydetti. Kağıt üzerinde bulunup da uygulamada olmayan, üzerinde binaların yer aldığı yolların açılması için büyük gayret sarf ettiklerini belirten Altepe, özellikle Osmangazi ve Yıldırım ilçelerinde bu tür çalışmalara büyük önem verdiklerini ifade etti.

Altepe, yol açma çalışmaları kapsamında ele aldıkları Köklü Cadde'nin de yakın zamanda hizmete alınacağını kaydetti. Anadolu Mahallesi'nde yer alan caddenin trafiğe açılmasıyla Yıldırım'dan direkt Zafer ve Atıcılar mahallelerine engelsiz geçişin sağlanacağını, Bursa'nın doğu batı istikametinde yeni bir bulvara kavuşacağını söyleyen Başkan Altepe, "Daha önce genişleterek açtığımız Vişne Caddesi'nin güneyinde yer alan Köklü Cadde, inşaat çalışmaları başlatılan köprü üzerinden Atlıspor Kulübü'ne, Zafer Parkı'nın altından Osmangazi'ye bağlanmış olacak" ifadelerini kullandı.

Köklü Cadde için yapılan kamulaştırmaların sürdüğünü de ifade eden Başkan Altepe, 750 adet parsel üzerinden anlaşma sağlamaya çalıştıklarını, mülk sahiplerinin yarıdan fazlasıyla mutabakata vardıklarını vurguladı.

Kalan kamulaştırmaları da hızlı bir şekilde tamamlamaya çalıştıklarını dile getiren Altepe, şöyle devam etti:

''Binalar boşaldıkça da yıkımları gerçekleştiriyoruz. Bugün de Anadolu Mahallesi'nde Köklü Cadde üzerinde bulunan 2 binanın yıkımını gerçekleştirdik. İnşallah yakın zamanda Bursamızın, Yıldırımımızın nefes alacağı, Vişne Caddesi'ne paralel yeni bir caddemiz daha açılmış olacak. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun."