Lemurların meyveli pasta keyfi

Lemurların meyveli pasta keyfi
Lemurların meyveli pasta keyfi
- Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde, nesli tükenmekte olan hayvanlar grubunda bulunan lemurlara dikkati çekmek için meyveli pasta hazırlandı

BURSA (AA) - Bursa'da, Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde nesli tükenmekte olan hayvanlar grubunda bulunan lemurlara dikkati çekmek için meyveli pasta ikram edildi.

Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'ndeki barınaklarında yaşayan ve nesli tükenmekte olan lemurlara dikkati çekmek için onların beslenme tarzına uygun 2 adet özel meyveli pasta hazırlandı. Hazırlanan pastalar, hayvanat bahçesi görevlileri ve ziyarete gelen öğrenciler tarafından lemurlara yedirildi. 

Bir anda pastaların etrafına toplanan lemurlar, minik öğrencilerin ellerindeki lezzetli meyveleri yiyebilmek için birbiriyle yarıştı. Pastalar kısa süre içinde tüketildi. 

Hayvanat bahçesi yetkilileri, pasta ikramının ardından lemurlar hakkında öğrencilere bilgi verdi. Lemurların nesli tükenen hayvanlar grubunda olduğunu vurgulayan yetkililer, bu tür hayvanların koruması ve varlıklarına dikkat çekmek amacıyla yılın belirli günlerinde belirli hayvanlar için özel günler düzenlediklerini belirttiler.