Maçın ardından

- Bursaspopr Teknik Direktörü Güneş: "Gruplara kaldığımız için mutluyuz" - Tepecikspor Teknik Direktörü Demir: "Her alanda Bursaspor bizden daha üstün oynadı"

BURSA (AA) - Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Ziraat Türkiye Kupası'nda Tepecikspor'u 2-0 yenerek gruplara kaldıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Güneş, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, kendilerinden daha alt ligde oynayan Tepecikspor ile güç ve kalite farkının sahada ortaya çıktığını, bunun da skora yansıdığını ifade etti. 

Rakibin, oyunu dengede tutabilmek için sert bir oyun sergilediğini, bunu da saygıyla karşıladıklarını ifade eden Güneş, şunları söyledi: 

"Bizde farkımızı hızlı tempoyla oynayarak, gol atarak koymaya çalıştık. Maçın ilk 30-35 dakikası bizim açımızdan 'ısınma' şeklinde geçti. Daha sonra pozisyonlar bulduk. Bütün oyuncularımıza şans verdik. Ciddi boyutta sakatlığımız olmadı. Gruplara kaldığımız için mutluyuz. Grupta ne olacağını zaman gösterecek. Kasım ayı kupa açısından boş geçecek ama aralık ayında kupa ve ligi birlikte götüreceğiz. Bugün şans verdiğimiz oyuncuların çoğu önümüzdeki dönemde oynayacak. Sahne burası, herkes kendini göstersin"

" Genç oyuncuların performansını beğendiniz mi?" şeklindeki bir soruya Güneş, "Hepsinin iyi niyetinden memnunum ama daha alacakları çok yol var" yanıtını verdi. 

-Tepecikspor cephesi

Tepecikspor Teknik Direktörü Şenol Demir de Bursaspor'un kendilerinden üstün oynadığını belirtti.

Gol pozisyonu üretmede sıkıntı yaşadıklarını dile getiren Demir, "Her alanda Bursaspor bizden daha üstün oynadı. Netice de Bursaspor'un lehine oldu. Bursaspor'u tebrik ediyorum" dedi.