Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Bursaspor Teknik Direktörü Uzgur: - "Bu durumda olmak son derece üzücü" - Osmanlıspor Teknik Direktörü Akçay: - "Ligde 18 puana ulaşmak bizim için yeterli değil"

BURSA (AA) - Bursaspor Teknik Direktörü Ersel Uzgur, 4-0 kaybettikleri Osmanlıspor maçına ilişkin, çok üzgün olduklarını söyledi.

Uzgur, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, Osmanlıspor'un kontratak bir futbol sergileyeceğini tahmin ettiklerini ve buna göre önlemler almaya çalıştıklarını kaydetti.

Erken yedikleri gollerin oyun planlarını bozduğunu dile getiren Uzgur, buna reaksiyon göstermek isterken üçüncü golü de kalelerinde gördüklerini ve takım olarak demoralize olduklarını aktardı.

Uzgur, maçın ikinci yarısında bu kötü durumdan kurtulmayı denediklerini anlatarak, "Bulduğumuz az sayıda pozisyonu değerlediremeyip, kalemizde gol gördük. Bu durumda olmak son derece üzücü. Bizi sevenleri üzdüğümüzü biliyoruz ve onlardan özür diliyoruz. Bu futbolcularla buraya geldik. Buradan bizi çıkaracak olanlar da yine bu arkadaşlar" diye konuştu.

 

- Osmanlıspor cephesi

 

Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Bursaspor karışsında önemli bir maç kazandıklarını belirtti. 

Müsabakanın her iki takım açısından da çok önemli olduğunu vurgulayan Akçay, özellikle rakip savunmanın arkasına sarkmada başarılı olduklarını dile getirerek, "Final paslarındaki kalitemiz de bu akşam iyiydi. Bunlar istek ve arzuyla birleşince, bu müsabakayı lehimize çevirdik. Ancak ligde 18 puana ulaşmak bizim çin yeterli değil" değerlendirmesinde bulundu. 

Bir gazetecinin, "Maçın son bölümlerinde oyuncularınıza, "ileri çıkmayın" şeklinde hareket yaptınız. Bunun nedeni neydi?" soruna ise Akçay, şu yanıtı verdi:

"Maçta 4-0 galip olmamıza rağmen şansla ilgili bir takım şeyler bugüne kadar yanımızda olmadı. Bursaspor gibi bir rakiple oynuyorsanız, saygı duymak zorundasınız. Rakip riske girdi, çift forvete döndü. Bursaspor'un kalitesine saygı duymak, maçı endişeyle takip etmek lazım. Sonuçta karşınızdaki rakip Bursaspor. Öyle elinizi kolunuzu sallayarak maç kazanamazsınız."