MAK-DER'den aşure ikramı

MAK-DER'den aşure ikramı
MAK-DER'den aşure ikramı
BURSA (AA) - Makedonya Arnavutluk Kosova Göçmenleri Derneği (MAK-DER) "Muharrem Ayı" nedeniyle vatandaşa aşure ikram etti. Dernek Başkanı Dr. Taner...

BURSA (AA) - Makedonya Arnavutluk Kosova Göçmenleri Derneği (MAK-DER) "Muharrem Ayı" nedeniyle vatandaşa aşure ikram etti. 

Dernek Başkanı Dr. Taner Ödemiş ve diğer yöneticiler Zafer Mahallesi'nde vatandaşlara aşure dağıttı. Ödemiş, Hicri takvimin ilk ayı olan Muharrem'i idrak etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. 

Muharrem ayının aynı zamanda matem ayı olduğunu vurgulayan Ödemiş, "Kerbela'da Hazreti Hüseyin'in şehit edilmesi de bu ayana denk gelmektedir. Muharrem ayının böyle bir yönü de var" görüşünü iletti.

Ödemiş, Muharrem'in aynı zamanda bereket ayı olduğuna işaret ederek, "Müslümanlar bu mübarek ayın bütün faziletlerinden faydalanmalı. Bu çerçevede paylaşmayı ve dayanışmayı arttırmak için bir araya geldik. Vatandaşlarımız da bu davetimize olumlu karşılık verdi. Hemşehrilerimize organizasyonumuza gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı.