Makale yarışmasında başarılı olan öğrenciler ödüllendirildi

Makale yarışmasında başarılı olan öğrenciler ödüllendirildi
Makale yarışmasında başarılı olan öğrenciler ödüllendirildi
BURSA (AA) - Çanakkale Zaferi'nin 100'üncü yılı dolayısıyla Birlik Vakfı tarafından ülke genelinde yapılan makale yarışmasının Bursa'daki bölümünde...

BURSA (AA) - Çanakkale Zaferi'nin 100'üncü yılı dolayısıyla Birlik Vakfı tarafından ülke genelinde yapılan makale yarışmasının Bursa'daki bölümünde dereceye giren öğrencileri tablet bilgisayar, kitap ve çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

 

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Birlik Vakfı Bursa Şubesinin konuğu olan Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma'nın konuşmacı olarak katıldığı gecede, "Çanakkale Şehitlerini Anma" konulu makale yarışmasının ödül töreni gerçekleştirildi.

Törende konuşan Vali Münir Karaloğlu, şunları kaydetti:

"Kurulduğu günden bu yana geleceğimizin teminatı olan insanımızın inançlı, vatansever, kültürlü, ilmi ile amil, günümüz teknolojisine hakim birer şahsiyet olmalarını sağlamak ve milletimizin, birlik ve huzur içinde kalkınmasına ve gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla yola çıkan Birlik Vakfı, ülkemiz insanının gönlünde teveccüh bulmuştur. Vakıf, Çanakkale Zaferi'nin 100'üncü yılı münasebetiyle ülkemiz genelinde bir makale yarışması düzenlemiş ve bu yarışmaya şühedanın torunları yoğun bir ilgi göstermiştir.  İstanbul 'da, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 'ın da katılımıyla yarışmanın finali yapılmıştır. Bursamızdan da yoğun katılımın olduğunu biliyorum. Yapılan değerlendirmelerde 5 güzel kardeşimiz, yazdıkları makalelerle 'Çanakkale geçilmez!' diyen dedelerine seslenmiş, gönüllerinden akan billur ifadeleri yazıya resmetmişler ve ödül almaya muvaffak olmuşlardır. Gerek bu yarışmayı Bursa genelinde organize eden Bursa Birlik Vakfına, gerek dereceye giren eser sahibi beş güzel kardeşime, gerekse de ilmiyle Bursa'yı bereketlendiren Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma hocamıza teşekkür ediyor, ödül alan arkadaşlarımı tebrik ediyorum."

Daha sonra öğrenciler Cansu Baral, Ecemnur Demirel, Meltem Çoban, Sema Kutlu ve Talha Saraç, ödüllerini Karaloğlu, Sırma ve Birlik Vakfı Bursa Şube Başkanı Mustafa Bayraktar'dan aldı.