Makedonyalı yetim çocuklar İznik'te

Makedonyalı yetim çocuklar İznik'te
Makedonyalı yetim çocuklar İznik'te
BURSA (AA) - Makedonya'nın başkenti Üsküp'te yaşayan Türk, Arnavut ve Makedon uyruklu 45 yetim çocuk, "Yetim Çocuklar Kampı"na katılmak üzere İznik...

BURSA (AA) - Makedonya'nın başkenti Üsküp'te yaşayan Türk, Arnavut ve Makedon uyruklu 45 yetim çocuk , "Yetim Çocuklar Kampı"na katılmak üzere İznik ilçesine geldi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Üsküp'te faaliyet gösteren El Hilal Yardımlaşma Teşkilatının düzenlediği kampa katılmak üzere ilçeye gelen grup, Belediye  Başkanı Osman Sargın'ı makamında ziyaret etti.

Projenin yöneticilerinden Fatmir Mürtezani ve Samit Emin ile 45 çocuğu ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Sargın, "Medeniyetler başkenti, kültürler şehri ve çiniciler diyarı İznik'e hoş geldiniz. Kültürlerin harmanlandığı bu şehirde özünüzden çok değerler göreceksiniz. İnsani yardımlaşma adına yapılan bu proje için sizlere teşekkür ediyorum. Kalplerimiz birlikte vurdukça, bunu kimse sindiremez, kimse buna engel olamaz" diye konuştu.

Daha sonra Mürtezani, Sargın'a hediye verdi. Sargın ise yetkililere çini tabak hediye etti.

İznik Belediye Meclisi Üyesi Öner Erim, yetim çocuklara İznik'te bulunan tarihi eserleri gezdirerek bilgi verdi. Daha sonra konuklara İznik Belediyesi İzzet Peşte Su Sporları Kamp ve Eğitim Merkezi'nde yemek verildi.