Marmarabirlik, Katar ve Polonya'ya ürün satacak

Marmarabirlik, Katar ve Polonya'ya ürün satacak
Marmarabirlik, Katar ve Polonya'ya ürün satacak
BURSA (AA) - Marmarabirlik, Katar ve Polonya'ya da ihracat yapmak için çalışma başlattı.Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, yazılı...

BURSA (AA) - Marmarabirlik, Katar ve Polonya'ya da ihracat yapmak için çalışma başlattı.

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, yazılı açıklamasında, Almanya 'da katıldıkları Anuga Fuarı'nın, gıda sektörünün önemli firmalarını buluşturduğunu belirti.

Fuarda, Marmarabirlik'in kuru sele ambalajı, az tuzlu gold ürünleri ve MB markasıyla ziyaretçilerden ilgi gördüğünü ifade eden Asa, şunları kaydetti:

"Anuga Fuarı, yeni pazar fırsatlarının yakalanması için önemli bir platform oldu. Fuar süresince Gemlik tipi zeytinin dünyaya tanıtılması için verimli görüşmeler gerçekleştirdik. Kurduğumuz bağlantıları neticesinde Gemlik tipi zeytini etnik dışı pazarlarda satma şansını yakalayacağız. Önümüzdeki süreçte Katar ve Polonya'ya ürün sevkiyatına başlayacağız. Ayrıca Yunanistan, İspanya, Romanya, Litvanya, Azerbaycan ve Güney Irak ile satış odaklı görüşmelerimiz de devam edecek. Amacımız, Marmarabirlik'i dünya markası haline getirmektir."

Asa, Türk markalarının dünya genelinde rekabet edebilmesi için ihracat teşviklerinin daha da artırılması gerektiğini sözlerine ekledi.