Marmarabirlik ürün alımlarına başlıyor

Marmarabirlik ürün alımlarına başlıyor
Marmarabirlik ürün alımlarına başlıyor
BURSA (AA) - Marmarabirlik'in 2015-2016 ürün alım kampanyası 26 Ekim Pazartesi günü başlayacak.Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa,...

BURSA (AA) - Marmarabirlik'in 2015 -2016 ürün alım kampanyası 26 Ekim Pazartesi günü başlayacak.

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, yazılı açıklamasında, 28 Eylül 'de başlayan rekolte beyan alımları çerçevesinde 31 bin aktif ortağın yüzde 60'ının beyanda bulunduğunu bildirdi.

Yine aynı süreçte 38 bin ton rekolte beyannamesi alındığını belirten Asa, şunları kaydetti:

"Uzun süredir Marmarabirlik ortaklarını gerçeğe yakın rekolte beyanı vermeye teşvik ettik; bunun da olumlu sonuçlarını almaktayız. Bu yıl Marmarabirlik olarak kotasız alım yapacağız. Ürün alımlarını 26 Ekim'de kooperatif merkezlerinden başlatıyoruz. Rekoltenin az olduğu bölgelerde, ürünün olgunlaştığı ve kararmaya başladığı görülmektedir. Dolayısıyla ortak üreticilerimizden gelen yoğun talep sebebiyle ortakları mağdur etmemek ve aynı zamanda her yıl düzenli teslimat yapan ortaklarımıza sahip çıkmak amacıyla Marmarabirlik Yönetim Kurulu tarafından 19 Ekim'de gerçekleştirilen toplantıda, kooperatif merkezlerinde ürün alımlarına başlanmasına karar verilmiştir."

Asa, ürün alım fiyatları açıklanıncaya kadar 2014-2015 kampanyası barem cetveline göre alım yapılacağına değindi.

Kasım ayı başında piyasa araştırması yapıldıktan sonra ürün durumu da göz önünde bulundurularak alım fiyatlarının açıklanacağı bilgisini veren Asa, "İhtiyaç duyulması halinde barem cetvelinde yeni düzenlemeler yapılacaktır. Ürün ödeme planı da ürün alım fiyatları ile birlikte açıklanacaktır" ifadelerini kullandı.


  ETİKETLER:

  Piyasa

  ,

  eylül

  ,

  yönetim

  ,

  2015