Marmarabirlik'ten üreticilere ilk ödeme yarın

Marmarabirlik'ten üreticilere ilk ödeme yarın
Marmarabirlik'ten üreticilere ilk ödeme yarın
BURSA (AA) - Marmarabirlik tarafından 2015-2016 kampanya dönemi zeytin alımları kapsamında üreticilere ilk ödemelerin yarın yapılacağı...

BURSA (AA) - Marmarabirlik tarafından 2015-2016 kampanya dönemi zeytin alımları kapsamında üreticilere ilk ödemelerin yarın yapılacağı bildirildi.

Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, yazılı açıklamasında, bu yıl zeytinin erken olgunlaşması nedeniyle ürün alımlarına 26 Ekim'de başlandığını hatırlattı.

Bugüne kadar 54 milyon 300 bin lira bedel karşılığında 9 bin 500 ton ürün alındığı bilgisini veren Asa, toplam rekolte beyanının ise 50 bin ton olduğunu aktardı.

Alım fiyatlarından üreticilerin memnun olduğunu vurgulayan Asa, şunları kaydetti:

"2015-2016 kampanya döneminde ürün alım bedelleri için yaklaşık 200 milyon liralık bütçe ayırdık. Ürün alımlarına ilişkin birinci dilim ödeme yarın yapılacak. İkinci ödemenin 27 Kasım, üçüncü ödemenin 11 Aralık ve dördüncü ödemenin de 25 Aralık Cuma günü yapılmasını kararlaştırdık. Ürün alım bedellerinin yüzde 60'ı peşin ödenecek, kalan kısmı da kampanyadan sonra değerlendirilecek. Yağlık zeytin bedelleri ise her hafta cuma günü ödenecek."