Meme Kanseri Farkındalık Ayı

Meme Kanseri Farkındalık Ayı
Meme Kanseri Farkındalık Ayı
BURSA (AA) - Uludağ Onkoloji Dayanışma Derneği (ONKO-DAY), 1-31 Ekim ""Meme Kanseri Farkındalık Ayı" kapsamında vatandaşları bilgilendirdi.Dernekten...

BURSA (AA) -  Uludağ Onkoloji Dayanışma Derneği (ONKO-DAY), 1-31 Ekim "" Meme Kanseri Farkındalık Ayı" kapsamında vatandaşları bilgilendirdi.

Dernekten yapılan yazılı açıklamaya göre, dernek üyeleri kentte bir alışveriş merkezinde gerçekleştirdikleri etkinlikte, pembe tişörtler giyerek, ellerinde tuttukları çeşitli dövizlerle meme kanserine dikkat çekti.

Meme kanserine karşı toplumda yaratılacak farkındalığın doğru bilgilendirme ve erken teşhis noktasında ışık olacağını vurgulayan ONKO-DAY Yönetim Kurulu Başkanı Füsun Önen, şunları kaydetti:

"Günümüzde kadınlarımızın en önemli sağlık sorunlarından biri olan meme kanserine ilişkin oluşturulacak farkındalık, doğru bilgilendirme ve erken tanı ile hastalığın tedavisinde önemli bir aşamadır. Bu noktada ONKO-DAY gönüllülerimizle burada pembe kurdelelerimiz, pembe tişörtlerimiz ve pankartlarımızla meme kanserine karşı farkındalık oluşturmak ve meme kanserinden korkmuyoruz mesajı vermek istedik. Bize bu anlamlı projede destek verenlere teşekkür ediyoruz."