MHP Genel Sekreteri Büyükataman:

MHP Genel Sekreteri Büyükataman:
MHP Genel Sekreteri Büyükataman:
- "İnanıyoruz ki Türk milleti 1 Kasım'da, verilecek toprağımızın olmadığını, kaybedecek insanımızın, çizilecek sınırımızın bulunmadığını dünyaya ilan edecektir"

BURSA (AA) -  MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "İnanıyoruz ki Türk milleti 1 Kasım'da, verilecek toprağımızın olmadığını, kaybedecek insanımızın, çizilecek sınırımızın bulunmadığını dünyaya ilan edecektir" dedi.

Büyükataman, MHP Seçim İletişim Merkezinde partisinin diğer Bursa milletvekili adaylarının katılımıyla düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye 'nin kritik bir süreçten geçtiğini söyledi.

Milletle el ele verip yüksek bir enerjiyle "büyük Türkiye" ülküsüne doğru hızlı ve güçlü atılım yapma azminde olduklarını belirten Büyükataman, "Buna karşın ülkemizin içine sürüklenmek istediği durum, kaygı uyandıracak bir seviyeye ulaşmıştır. Üzülerek belirtmeliyim ki süslü söylemler üretmekle yetinip dirayetli politikalar ortaya koymaktan aciz kalan bir siyasi iktidarın yanlış ve muhteris icraatları neticesinde, siyasi karmaşa ve kriz halinin günbegün derinleştiği bir süreçten geçiyoruz" ifadesini kullandı.

Büyükataman, sağduyulu her vatandaşın, ülkenin kötü ve karanlık günlerden geçtiğini açıkça gördüğünü savundu.

Türkiye'nin adeta nefes almakta zorlandığını öne süren Büyükataman, şöyle devam etti:

" Demokrasi tökezlerken, milli irade kundaklanmaktadır. Bölücü terör örgütünün hain ve alçak eylemleri ülkemizi kana bulamaktadır. Türk milleti yaslıdır ve şehitlerine ağlamaktadır. Anaların yüreği evlat acısıyla kavrulmaktadır. Al bayrağa sarılı şehit tabutları her gün omuzlarda son yolculuklarına uğurlanmaktadır. Türkiye sözün bittiği noktaya doğru günden güne savrulmakta, yönetilemez bir ortama, öngörülemez olaylara doğru sürüklenmektedir. İç kavga ve karışıklık ortamı planlayan çevrelerin oyun ve tezgahları toplumsal huzur ve asayişe kastetmekte, bunun yanında birlikte yaşama iradesi zedelenmektedir. Görünen gerçek şudur; Türkiye namlunun ucunda seçim yapacaktır. Biliyoruz ki aziz milletimiz seçim yorgunudur. Beş gün sonra aziz milletimizin tekrar iradesine başvurulacak ve sandığa gidilecektir. Sandık, milletimizin kurtuluşu, ülkenin geleceği için bir fırsattır. Türk milleti asla yalnız değildir. Türk milliyetçileri Türkiye'nin bölünmesine, ortak değerlerimizin yok edilmesine, Türk milletinin bir kaos ortamına ve kardeş kavgasına sürüklenmesine hiçbir şart altında izin vermeyecektir."

İsmet Büyükataman, Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmesi teşebbüslerine, bedeli ne olursa olsun sonuna kadar karşı çıkacaklarını ifade etti.

"Demokrasi imtihanı"na beş gün kaldığını anlatan Büyükataman, "İnanıyoruz ki Türk milleti 1 Kasım'da, verilecek toprağımızın olmadığını, kaybedecek insanımızın, çizilecek sınırımızın bulunmadığını dünyaya ilan edecektir" diye konuştu.