Milano Ticaret Odasından BTSO'ya iş birliği daveti

Milano Ticaret Odasından BTSO'ya iş birliği daveti
Milano Ticaret Odasından BTSO'ya iş birliği daveti
BURSA (AA) - ITMA 2015 Fuarı kapsamında 230 kişilik heyetle İtalya'nın Milano kentine giden Bursa Ticaret ve Sanayi Odası heyetinin (BTSO),...

BURSA (AA) - ITMA 2015 Fuarı kapsamında 230 kişilik heyetle İtalya'nın Milano kentine giden Bursa Ticaret ve Sanayi Odası heyetinin (BTSO), organizasyon kapsamında Milano Ticaret Odası Başkanvekili Alfredo Zini ve beraberindeki heyetle bir araya geldiği bildirildi.

Odadan yapılan yazılı açıklamaya göre, BTSO Yönetim Kurulu Başkanvekili İsmail Kuş, ITMA Fuar Heyeti Başkanı ve BTSO Meclis Başkanvekili Mesut Okyay ile Heyet Başkan Yardımcısı ve BTSO Meclis Üyesi Hasan Çepni'nin, Milano Ticaret Odası heyetiyle bir araya geldi.

Toplantıda konuşan Kuş, Bursa'dan İtalya'ya ihracat yapan 270 firma bulunduğunu ifade ederek, "Bursa'da İtalya sermayeli 34 firma faaliyet gösteriyor. Bursa başta makine, tekstil ve otomotiv olmak üzere birçok farklı sektörde yalnızca Türkiye'de değil dünyada da söz sahibi bir şehir" değerlendirmesinde bulundu..

ITMA Fuarı'na BTSO olarak 230 kişilik bir heyetle geldiklerini hatırlatan Kuş, şöyle devam etti:

"ITMA Fuarı'ndan bir gün önce BTSO olarak COHO Fuarı'nı düzenledik. Fuar kapsamında farklı ülkelerden yabancı heyetleri ağırladık. Yine yurt dışından gelen alım heyetlerini de fuar için Bursa'ya getirdik. Bu ayın sonunda kapalı alanda blok mermerlerin sergilendiği dünyadaki tek fuar olan Blok Mermer Fuarı'nı, 13 Ocak 2016'da ise Junio Show Fuarı'nı düzenliyoruz. Bu fuarlar kapsamında Milano'daki iş adamlarını da misafir etmekten onur duyarız."

Türkiye'den bazı firmalar ile ticaret yaptıklarını bildiren Milano Ticaret Odası Başkanvekili Zini ise Türkiye'nin önemini bildiklerini, Türkiye'nin yalnızca Avrupa ve Asya'nın ortasında değil, dünyanın merkezinde bir ülke olduğunu kaydetti.

Milano Ticaret Odası'nın 300 bin kayıtlı üyesi olduğunu belirten Zini, "Üye firmalar sektörleri ile ilgili teknik bilgi ihtiyacını gidermek için çalışmalar yürütüyor. Bursa'daki teşvikler ve fırsatlar konusunda üyelere gerekli bilgilendirmeyi yapacağız. Bursa ile iş birliği yapmaya hazırız. Düzenlemiş olduğunuz fuar organizasyonları sayesinde üyelerimize Bursa'yı anlatmamız daha kolay olacaktır. Bu sayede yalnızca tekstilde sektöründe değil diğer sektörlerde de gerçekleştirebileceğimiz iş birliklerinin kapılarını aralayabiliriz" açıklamasında bulundu.