Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- CHP Bursa İl Başkanı Yıldız: - "Bizler vicdanen çok rahatız. Tüm örgütümüz ve adaylarımız, seçim sürecinde gidilmedik yer bırakmadılar. Her yüreğe dokunmaya çalıştılar. Ellerinden gelen her çabayı gösterdiler"

BURSA (AA) - CHP Bursa İl Başkanı Zafer Yıldız, milletvekili genel seçiminin sonuçlarına ilişkin, "Bizler vicdanen çok rahatız. Tüm örgütümüz ve adaylarımız, seçim sürecinde gidilmedik yer bırakmadılar. Her yüreğe dokunmaya çalıştılar.  Ellerinden gelen her çabayı gösterdiler" dedi.

Yıldız, CHP İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, ülkenin siyasal tarihinde belki de en önemli seçimlerini geride bıraktığını söyledi.

CHP Genel Merkezi ve Bursa İl Başkanlığı olarak, emekten, insandan, barıştan ve demokrasiden yana bir kampanya yürüttüklerini belirten Yıldız, "CHP proje ve programları ile seçim kampanyası ve partililerimizin sahadaki emeği ile bu seçimde iz bırakmış bir parti . Bizler vicdanen çok rahatız. Tüm örgütümüz ve adaylarımız, seçim sürecinde gidilmedik yer bırakmadılar. Her yüreğe dokunmaya çalıştılar. Ellerinden gelen her çabayı gösterdiler" diye konuştu.

Bursa'da oylarının arttığını aktaran Yıldız, şunları kaydetti:

"Bir önceki genel seçime göre oyumuzu 80 bin, oy oranımızı da yüzde 3 artırdık. 6'ncı milletvekilini de az farkla kaybetmekten dolayı üzgünüz ama Bursa'da CHP'ye güvenen 500 bin kişi olmasından dolayı da çok mutluyuz. Ülke genelinde değerlendirildiğinde, demokrasi kazandı.  Türkiye , kutuplaşmaya 'hayır' dedi. Diktatörlük kaybetti. Uzlaşı, diyalog kazandı. Kavga, öfke ve nefret kaybetti. Kibir kaybetti. Tevazu, hoşgörü kazandı. Başkanlık, otorite kaybetti, parlamenter demokrasi kazandı. CHP, bu ülkeyi kuran, tek partili hayattan çok partili demokrasi sürecine geçiren bir parti. Sağduyulu, sosyal demokrat, samimi, çoğulcu anlayışını bu seçimlerde tekrar gösterdi. Biz bu seçimden uzlaşı ve diyalog mesajı çıkarıyoruz. Bu seçimden, muktedirlerin yarattığı korku egemenliğinin bittiği mesajını çıkarıyoruz. Bu seçimle Türkiye'nin demokrasiye tekrar sahip çıktığını görüyoruz. İl örgütü olarak, partimize güvenen, oylarıyla adaylarımıza ve partimize sahip çıkan bu 500 bin Bursalı seçmenimize çok çok teşekkür ediyoruz."