Milletvekili seçiminin ardından

Milletvekili seçiminin ardından
Milletvekili seçiminin ardından
- BOSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Oral: - "Sandıktan çıkan sonuç milletin iradesidir. Toplumun her kesiminin bu sonuçlara saygı göstermesi gerekiyor"

BURSA (AA) - Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BOSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Oral, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'nin kesin olmayan sonuçlarına ilişkin, "Sandıktan çıkan sonuç milletin iradesidir. Toplumun her kesiminin bu sonuçlara saygı göstermesi gerekiyor" ifadesini kullandı.

Oral, seçimin sonuçlarını değerlendirdiği açıklamasında şunları kaydetti:

"Sandık demokrasinin en önemli enstrümanlarından biridir. Ülkemiz, demokrasinin gereği olarak 5 ay sonra yeniden sandık başına gitmiştir. Çıkan sonuçlar AK Parti'nin tek başına iktidar olduğunu gösteriyor. Öncelikle sandıktan çıkan sonuç milletin iradesidir. Toplumun her kesiminin bu sonuçlara saygı göstermesi gerekiyor. Biz iş adamları olarak her zaman güçlü ve istikrarlı yönetilen bir Türkiye'den yana taraf olduk. AK Parti hükümetinin, tek başına iktidar olmanın avantajları ile ortaya koyacağı ekonomik reformlarla ve huzurlu bir ortamla Türkiye'nin 2023 hedeflerine daha emin adımlarla ilerleyeceğine inancım tamdır."