Milletvekilli genel seçimi

Milletvekilli genel seçimi
Milletvekilli genel seçimi
- MHP Bursa İl Başkanı Yılmaz: - "Milletimizin tercihine boynumuz kıldan ince"

BURSA (AA) - MHP Bursa İl Başkanı Yüksel Yılmaz, milletvekili genel seçimine ilişkin, "Milletimizin tercihine boynumuz kıldan ince" dedi. 

Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bursa'da yüzde 17,5 civarında oy alarak 3 milletvekili çıkardıklarını belirtti.

Bir önceki seçimde kıl payı kaçırdıkları 3'üncü milletvekilini bu kez kazandıklarını ifade eden Yılmaz, şunları söyledi:

"Bursa'da çok daha iyi sonuç elde etmeyi bekliyorduk ama nihayetinde 2011 genel seçimlerinde oyumuz yüzde 14 idi, bugün yüzde 17,5 civarı 18'e yakın bir oy almış durumdayız. Dolayısıyla çok başarılı olmasak da başarısız sayılacak bir sonuç bizim açımızdan hasıl olmamıştır. Biraz daha bu seçimde oy almış olsaydık 4'üncü milletvekillini çıkarmış olacaktık. Milletimizin tercihine boynumuz kıldan ince. Türkiye genelinde de hadiseye bakacak olursak, bu seçimin kaybedeni Adalet ve Kalkınma Partisi olmuştur.''

Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti:

"Netice itibarıyla bizler de 'önce ülkem, sonra milletim, sonra partim' diyen bir anlayışın temsilcileriyiz. Netice itibarıyla hükümet noktasında da partimizin yetkili kurulları önümüzdeki günlerde toplanarak bir değerlendirme yapacaktır."