Minibüsçüler "Kutlu Doğum Haftası" kapsamında ücretsiz yolcu taşıdı

Minibüsçüler "Kutlu Doğum Haftası" kapsamında ücretsiz yolcu taşıdı
Minibüsçüler "Kutlu Doğum Haftası" kapsamında ücretsiz yolcu taşıdı
BURSA (AA) - Bursa İl Müftülüğü ve Minibüsçüler Odası'nın ortak kararıyla minibüsçüler, "Kutlu Doğum Haftası" nedeniyle bugün yolculardan ücret...

BURSA (AA) - Bursa İl Müftülüğü ve Minibüsçüler Odası'nın ortak kararıyla minibüsçüler, "Kutlu Doğum Haftası" nedeniyle bugün yolculardan ücret almadı.

Uygulama hakkında bilgi veren Bursa Minibüsçüler Odası Başkanı Rafet Burgaz, "Bursa İl Müftülüğü ve Bursa Minibüsçüler Odası olarak düzenlediğimiz etkinliğimizde, Peygamberimizin doğum günü ve 3 ayların başlangıcı olan bu günü tüm halkımıza özleştirmek adına böyle bir uygulama başlattık. Bu kapsamda 40 aracımız ücretsiz olarak hizmet etmektedir."

Halkın uygulamadan gayet memnun olduğunu belirten Burgaz, vatandaşların böylelikle gidecekleri istikamete bağlı olarak en az 2 lira ödemekten de kurtulduklarını sözlerine ekledi.

Minibüs şoförü Murat Yılmaz da ücretsiz taşıma uygulaması nedeniyle vatandaşların ilk anda şaşkınlık yaşadıklarını belirterek, ''Bugün Bursa İl Müftülüğümüzün almış olduğu bir karar gereği, Peygamber Efendimizin Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında, Bursa halkına bugün ücretsiz taşıma hizmeti veriyoruz. Yolcularımız bize ücret uzattığında 'almıyoruz' diyoruz. Onlar da şaşırıyorlar ve Kutlu Doğum nedeniyle almadığımızı söylüyoruz. Uygulamadan dolayı yetkililere teşekkür ederiz'' dedi.


  ETİKETLER:

  Doğum Günü

  ,

  Bugün

  ,

  lira

  ,

  hizmet